Niemcy: Marcin Kamiński i Artur Sobiech nie zawodzą. Gole Polaków dla Stuttgartu i Hannoveru

Sezon w 2. Bundeslidze wystartuje już za niespełna dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że w podstawowych składach rozpoczną go Marcin Kamiński z VfB Stuttgart i Artur Sobiech z Hannoveru 96.

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Pozyskany przez VfB Stuttgart środkowy obrońca już po raz drugi wpisał się na listę strzelców w okresie przygotowawczym. Tym razem strzelił bramkę w spotkaniu z FC Brno (6. zespół czeskiej ekstraklasy), które Niemcy wygrali 4:0.

Marcin Kamiński wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka na środku obrony obok Toniego Sunjicia, a piłkę do bramki posłał w 83. minucie. Były gracz Lecha Poznań świetnie radzi sobie w nowym zespole.

Artur Sobiech rozegrał 79 minut w meczu kontrolnym Hannoveru 96 z III-ligowym Hallescher FC i również cieszył się z trafienia. Po jego strzale spadkowicz z Bundesligi objął prowadzenie 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3.

Sobiech wystąpił w ataku wespół z nowo pozyskanymi Martinem Harnikiem oraz Niclasem Fuellkrugiem. Ten drugi piłkarz, który podobnie jak Polak jest wysuniętym napastnikiem, strzelił dwa gole i wiele wskazuje na to, że będzie pierwszym wyborem trenera Daniela Stendela.

Hannover rozpocznie sezon ligowy 5 sierpnia od meczu z 1.FC Kaiserslautern, z kolei Stuttgart trzy dni później zmierzy się z FC St. Pauli.