LM: Fenerbahce Stambuł pokonało klub Kamila Glika, dobry dzień Skandynawów

Piłkarze Fenerbahce Stambuł wygrali 2:1 z AS Monaco w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dobre wyniki zanotowały kluby ze Skandynawii. Rosenborg Trondheim pokonał 2:1 APOEL Nikozja z Inaki Astizem w składzie.

East News

Spośród zaplanowanych na środę meczów najlepiej zapowiadał się pojedynek Fenerbahce Stambuł z AS Monaco. Drużyna znad Bosforu miała duży apetyt już w poprzednim sezonie, po czym odbiła się zaskakująco łatwo od Szachtara Donieck w eliminacjach Ligi Mistrzów. Fenerbahce wyciągnęło wnioski i po pierwszej części dwumeczu jest bliżej awansu niż nowy klub Kamila Glika. Polaka nie ma jeszcze w jedenastce AS Monaco.

Turcy zwyciężyli 2:1 dzięki dwóm trafieniom Emmanuela Emenike. Nigeryjczyk zdobył pierwszego gola w 39. minucie po kapitalnym podaniu Simona Kjaera, a drugiego pięknymi "nożycami" po dośrodkowaniu Gregory'ego van der Wiela. Piłkarze AS Monaco potrafili odpowiedzieć tylko bramką Radamela Falcao.

Dobre wyniki zanotowały na początek dwumeczów kluby ze Skandynawii. Rosenborg Trondheim wygrał na swoim stadionie 2:1 z APOEL Nikozja. Oba gole zdobył przed przerwą po strzałach Christiana Gytkjaera i Jorgena Skjelvika. Cypryjczycy oddali przez 90 minut tylko dwa uderzenia niecelne i jedno w światło bramki. Mimo złych statystyk zwiększyli swoje szanse na awans bramką kontaktową Georgiosa Efrema w 66. minucie. Piłkarz ten wszedł na boisko 120 sekund wcześniej. 90 minut zagrał Inaki Astiz znany z występów w Legii Warszawa.

FC Kopenhaga zremisował 1:1 na wyjeździe z Astrą Giurgiu. Mistrz Rumunii rozpoczął przebojowo od gola Felipe Teixeiry w 7. minucie, ale nie potrafił utrzymać zaliczki do końca. Riposta Duńczyków nadeszła w 64. minucie. Podobny przebieg i identyczny wynik miało pierwsze zaplanowane na środę spotkanie FK Astana z Celtikiem Glasgow.

Walkę o Ligę Mistrzów kontynuuje Legia Warszawa. Najlepsza drużyna w Polsce wywiozła zaliczkę 1:0 z Trenczyna. Czwartego gola w trzecim występie w eliminacjach zdobył Nemanja Nikolić, król strzelców Lotto Ekstraklasy. Rewanż Legii z AS Trencin za tydzień przy Łazienkowskiej.