Sześć goli i rzuty karne w meczu Bayernu Monachium z AC Milan. Carlo Ancelotti bez zwycięstwa

W meczu rozegranym w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup AC Milan pokonał po serii rzutów karnych Bayern Monachium. Po regulaminowych 90 minutach był remis 3:3.

Konrad Kostorz
Franck Ribery PAP / JOHN GRESS / Na zdjęciu: Franck Ribery
Emocji na Soldiers Field w Chicago nie brakowało, chociaż kibice na pierwszego gola musieli nieco poczekać. Na prowadzenie wyszli Włosi po tym, jak powracający do gry po poważnej kontuzji Holger Badstuber popełnił szkolny błąd i stracił piłkę na rzecz M'Baye Nianga, a ten wygrał pojedynek z Tomem Starke.

Niemcy odrobili stratę po uderzeniu znakomicie dysponowanego w okresie przygotowawczym Francka Ribery'ego z 15 metrów, a jeszcze przed przerwą precyzyjnie w róg bramki z dystansu strzelił David Alaba i Gianluigi Donnarumma nie zdążył z interwencją

Po zmianie stron lepiej radzili sobie podopieczni Vincenzo Montellii i doprowadzili do stanu 3:2, chociaż gola Juraja Kucki nie byłoby, gdyby nie rykoszet od nogi jednego z bawarskich obrońców.

Do potrzebnej do rozstrzygnięcia serii karnych doszło, ponieważ w 89. minucie Jherson Vergara w niegroźnej sytuacji podciął w polu karnym Juana Bernata, a niezawodny Ribery nie spudłował z "wapna".

Ostatecznie górą był jednak Milan, ponieważ z dziewięciu "jedenastek" jedynej nie wykorzystał Rafinha. Brazylijczyk oddał strzał niezłej jakości, ale świetnie interweniował Donnarumma.

Był to pierwszy mecz Bayernu pod wodzą Carlo Ancelottiego bez zwycięstwa. Wcześniej monachijczycy pokonali 4:3 SV Lippstadt, 1:0 Manchester City oraz 3:0 SpVgg Landshut. Kolejne spotkanie rozegrają w nocy polskiego czasu z 31 lipca na 1 sierpnia z Interem Mediolan.

Bayern Monachium - AC Milan 3:3 (2:1), k. 3:5
0:1 - Niang 23'
1:1 - Ribery 29'
2:1 - Alaba 38'
2:2 - Bertolacci 49'
2:3 - Kucka 61'
3:3 - Ribery (k.) 90'