Chelsea Londyn lepsza od Liverpoolu

Chelsea Londyn pokonała Liverpool FC 1:0 (1:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Pasadenie w ramach International Champions Cup. Jedynego gola spotkania strzelił obrońca Gary Cahill.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / MIKE NELSON

The Blues od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w turnieju. Już w 10. minucie dośrodkowanie Cesca Fabregasa z rzutu rożnego na gola strzałem głową zamienił Gary Cahill i było to jedyne trafienie w całym spotkaniu.

Choć mecz miał charakter towarzyski, to obie drużyny grały z dużą determinacją. Sędzia był zmuszony pokazać bowiem aż sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę. Obejrzał ją w 70. minucie Fabregas, który bardzo ostro sfaulował nowego obrońcę The Reds, Ragnara Klavana.

Choć do końca spotkania to drużyna Juergena Kloppa miała przewagę, to jego zawodnicy nie potrafili pokonać Asmira Begovicia.

W kolejnym spotkaniu turnieju The Blues zmierzą się z Realem Madryt, a Liverpool zagra z Milanem.

Chelsea Londyn - Liverpool FC 1:0 (1:0)
1:0 - Gary Cahill 10'

Chelsea: Begović - Aina, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matić, Wilian (67' Cuadrado), Fabregas, Loftus-Cheek (72' Chalobah), Moses (67' Batshuayi) - Traore (67' Pedro)

LFC: Karius - Randall (63' Ings), Lovren (63' Wisdom), Klavan, Moreno (82' Brannagan) - Grujić (46' Lallana), Stewart (82' Alexander-Arnold) - Firmino (64' Henderson), Ejaria (63' Marković), Coutinho (63' Milner) - Mane (63' Ojo)