Zacięty mecz Manchesteru City z Borussią Dortmund. Zespół Pepa Guardioli wygrał po karnych

W meczu rozegranym w ramach turnieju towarzyskiego International Champions Cup w chińskim Shenzen Borussia Dortmund uległa po serii rzutów karnych Manchesterowi City (1:1, k. 5:6). Wcześniej Niemcy 4:1 pokonali Manchester United.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / SEAN DEMPSEY

Borussia w pierwszej połowie potrafiła stwarzać groźne akcje pod bramką Wilfredo Caballero, jednak strzały zwykle okazywały się niecelne albo golkiper Manchesteru bez trudu łapał piłkę. W konsekwencji bliżsi objęcia prowadzenia byli Obywatele, jednak w 40. minucie Kelechi Iheanacho przegrał pojedynek sam na sam z Romanem Burkim.

Po zmianie stron znakomitą szansę zmarnował Gonzalo Castro. Pomocnik miał mnóstwo miejsca i czasu, by pokonać bramkarza Manchesteru, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zaprzepaszczona okazja wkrótce zemściła się na BVB - w 79. minucie David Silva jak na tacy wyłożył piłkę Sergio Aguero, któremu pozostało dopełnić formalności.

Podopieczni Thomasa Tuchela nie poddawali się i rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania. Płaskim strzałem z 12 metrów trafił niezwykle uzdolniony nastolatek Christian Pulisić i arbiter musiał zarządzić serię "jedenastek".

W konkursie wykonano aż 16 uderzeń, z których 11 okazało się celnych. Chybili grający w żółto-czarnych barwach Felix Passlack, Jacob Larsen oraz jako ostatni Mikel Merino, a spośród zawodników Pepa Guardioli pomylili się tylko Aleix Garcia i Raheem Sterling. Efekt: wygrana City 6:5.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:1 (0:0), k. 5:6
0:1 - Aguero 79'
1:1 - Pulisić 90+6'

Borussia: Burki - Ginter (46' Merino), Sokratis (46' Bender), Bartra (63' Larsen), Schmelzer (46' Passlack) - Sahin (63' Burnić), Rode (46' Castro) - Mor (46' Pulisić), Leitner, Dembele (46' Kagawa)  - Ramos (63' Hober).

Man City: Caballero (46' Gunn) - Adarabioyo, Otamendi (46' Maffeo), Kolarov (78' Tasende) - Navas (46' Denayer), Fernando (46' Garcia), Fernandinho, Delph (46' Toure, 85' Sterling), Clichy (46' Silva), Zinczenko (46' Aguero) - Iheanacho (46' Bony, 85' Nolito).