II liga: beniaminek na czele, dwa gole Marcina Krzywickiego w debiucie

Odra Opole wygrała 3:0 ze Stalą Stalowa Wola pierwszy mecz po powrocie na szczebel centralny. Dwa gole dla PGE GKS Bełchatów strzelił Marcin Krzywicki, a tego pierwszego w sezonie Bartosz Kieliba.

Odra Opole jest jedynym II-ligowcem, który może pochwalić się kompletem zwycięstw w sparingach. Chłodnym prysznicem była porażka w Pucharze Polski 0:3 z Siarką Tarnobrzeg. Beniaminek wyciągnął z niej wnioski i na początek sezonu ligowego odwrócił wynik. Podopieczni Jana Furlepy wygrali 3:0 ze Stalą Stalowa Wola i po sobotnich meczach są liderami.

Woreczek z golami rozwiązał Mateusz Peroński w 31. minucie po rajdzie Rafała Brusiły. Wynik śrubowali Waldemar Gancarczyk i Łukasz Staroń. Beniaminek udowadniał w ten sposób, że może być niebezpieczny dla każdego, tymczasem Stalówka ma problem. W 2016 roku obrywa na wszystkich frontach.

Za opolanami jest w tabeli PGE GKS Bełchatów, który zwyciężył 2:0 z Olimpią Zambrów. Spadkowicz bił głową w mur gości przez 57 minut. W tym momencie nowo pozyskany Marcin Krzywicki zastąpił Szymona Zgardę. Debiutant potrzebował kwadransa, by strzelić dwa gole i rozstrzygnąć mecz. Popularny w mediach społecznościowych napastnik pożegnał się w tym okienku z Chojniczanką i "spadł" o szczebel do II ligi.

Palma pierwszeństwa dla autora najszybszego gola w sezonie należy do Bartosza Kieliby z Warty Poznań. Beniaminek prowadził po 12 minutach z Kotwicą Kołobrzeg, ale nie utrzymał zaliczki do końca. Jeszcze przed przerwą wynik na 1:1 ustalił kiedyś gracz Zielonych, a teraz zespołu znad morza Piotr Giel. Kompromisowe rozstrzygnięcie było sprawiedliwe. Warta zaczęła lepiej, później Kotwica poukładała swoją grę. ZOBACZ WIDEO Kapustka potwierdza: zagram w Leicester City (źródło TVP)

We wspomnianych meczach padły minimum dwa gole. W ostatnim, na który kibice najmocniej ostrzyli sobie zęby, było bezbramkowo. Siarka Tarnobrzeg zremisowała z faworytem ligi Radomiakiem Radom. Bliżej zmiany wyniku była drużyna z Podkarpacia. W 64. minucie Hubert Tomalski wyłuskał piłkę, po czym huknął w słupek. Jedną wyborną interwencją musieli popisać się bramkarze Dybowski oraz Adrian Szady.

Dokończenie kolejki w niedzielę. Tego dnia szlagier, czyli mecz byłych mistrzów kraju w jego stolicy. Polonia Warszawa podejmie imienniczkę z Bytomia.

Sobota w II lidze:

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
1:0 - Marcin Krzywicki 68'
2:0 - Marcin Krzywicki 71'

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 0:0

Warta Poznań - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1)
1:0 - Bartosz Kieliba 12'
1:1 - Piotr Giel 32'

Odra Opole - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Peroński 31'
2:0 - Waldemar Gancarczyk 55'
3:0 - Łukasz Staroń 84'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!