Fantastyczny debiut Ibrahimovicia. Gol "nożycami" po czterech minutach!

Zlatan Ibrahimović już jest Bogiem kibiców Manchesteru United. Wystarczyły mu cztery minuty, żeby zdobyć gola nożycami w nieoficjalnym debiucie. Anglicy pokonali Galatasaray Stambuł 5:2.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / Bjorn Larsson Rosvall
Ledwie w czwartek Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy trenował z Manchesterem United. Dwie doby później wyszedł w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów w Goeteborgu w Szwecji, gdzie Man Utd rozegrał towarzyskie spotkanie z Galatasaray Stambuł.

Koniec eksperymentów. Jose Mourinho wystawił najsilniejszą możliwą "jedenastkę". Brakowało jedynie Chrisa Smallinga i na środku defensywy pojawił się Daley Blind. Od pierwszych minut szansę dostał nie tylko Ibrahimović, ale i Wayne Rooney.

Cztery minuty potrzebował "Ibra", żeby wprawić w zachwyt fanów MU. Z prawej flanki dośrodkował Antonio Valencia, a 34-latek strzałem "nożycami" trafił do siatki rywali. Mourinho tylko usiadł na ławce trenerskiej, będąc dumny jak paw. "Oto jestem" - mógł krzyknąć Ibrahimović.

Później przyszło otrzeźwienie. Turcy najpierw wykorzystali rzut wolny (gol głową Gumusa), a tuż przed przerwą Bruma dał prowadzenie Galatasaray. Żeby być uczciwym - Turcy zasłużyli na niego.

W przerwie Jose Mourinho dokonał pięciu zmian - zszedł m.in. Ibrahimović, którego zastąpił niemal dwa razy młodszy Marcus Rashford.

10 minut po zmianie stron Wayne Rooney wykorzystał dobrą pracę kolegów i wykończył ich starania celnym trafieniem. 2:2. 180 sekund później Rashford wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Rooney. Man Utd znów prowadził.

Nie minęły trzy minuty, a strzelił czwartą bramkę. Trzecią asystę dorzucił Valencia, który ponownie dośrodkował piłkę w pole karne, a pięknym uderzeniem głową popisał się Marouane Fellaini.

Chwilę później Mourinho dokonał kolejnej serii zmian, ale Anglików było stać na jeszcze jedną bramkę - autorstwa Juana Maty.

Manchester United wygrał 5:2 i za tydzień zagra o Tarczę Wspólnoty z Leicester City.

Manchester United - Galatasaray Stambuł 5:2 (1:2)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 4'
1:1 - Sinan Gumus 22'
1:2 - Bruma 41'
2:2 - Wayne Rooney 55'
3:2 - Wayne Rooney (k.) 58'
4:2 - Marouane Fellaini 62'
5:2 - Juan Mata 74'

Skład Man Utd: David de Gea (68' Sergio Romero) -  Antonio Valencia (68' Juan Mata), Eric Bailly (68' Marcos Rojo), Daley Blind (68' Phil Jones), Luke Shaw (67' Matteo Darmian) - Ander Herrera (46' Marouane Fellaini), Morgan Schneiderlin (46' Michael Carrick) - Anthony Martial (46' Ashley Young), Wayne Rooney (68' Memphis Depay), Henrik Mchitaryan (46' Jesse Lingard) - Zlatan Ibrahimović (46' Marcus Rashford).