International Champions Cup: Dwa oblicza meczu Realu z Chelsea i minimalny triumf Królewskich

Wiele emocji i aż pięć goli przyniósł mecz Realu z Chelsea. Przed przerwą Królewscy miażdżyli The Blues, a w drugiej części z bardzo dobrej strony pokazała się ekipa Antonio Conte. Wszystkich strat jednak nie odrobiła i zespół z Madrytu wygrał 3:2.

Szymon Mierzyński
WP SportoweFakty / PAP/EPA/DANIELE MASCOLO

Pierwsza połowa była prawdziwym popisem podopiecznych Zinedine'a Zidane'a, którzy ruszyli do falowych ataków i sprawili, że rywal nie istniał. Już po 26 minutach dublet miał na koncie Marcelo, który najpierw pokonał Asmira Begovicia z pomocą rykoszetu od Oscara, a następnie trafił do siatki uderzeniem w krótki róg po wymianie podań z Marco Asensio.

Najpiękniejsze było jednak trafienie Mariano Diaza, który oddał przepiękny strzał z dystansu, przy którym golkiper Chelsea był absolutnie bez szans.

3:0 do przerwy i totalna dominacja. W drugiej części Real nie potrafił jednak utrzymać wysokiego tempa, przebudzili się za to londyńczycy i to oni stworzyli zdecydowanie więcej klarownych sytuacji. Efektem był dublet Edena Hazarda, który dwukrotnie mijał przed polem karnym Rubena Yaneza i trafiał do pustej bramki. Te wyjścia 22-latka były odważne, lecz bardzo pochopne i Belg bezlitośnie to wykorzystywał.

Na odrobienie całości strat zabrakło ekipie Antonio Conte czasu i ostatecznie Real odniósł skromne zwycięstwo.

W obu zespołach zobaczyliśmy w sobotę wiele gwiazd, choć w składzie Królewskich wciąż nieobecni są Cristiano Ronaldo, Gareth Bale czy Sergio Ramos.

Real Madryt - Chelsea Londyn 3:2 (3:0)
1:0 - Marcelo 19'
2:0 - Marcelo 26'
3:0 - Mariano Diaz 37'
3:1 - Eden Hazard 80'
3:2 - Eden Hazard 90+1'

Real Madryt: Kiko Casilla (64' Ruben Yanez) - Daniel Carvajal (46' Danilo), Raphael Varane (64' Philipp Lienhart), Nacho (76' Achraf Hakimi), Marcelo (64' Alvaro Tejero), Lucas Vazquez (64' Martin Odegaard), Casemiro (64' Enzo Zidane), Mateo Kovacić (64' Marcos Llorente), Marco Asensio (64' Aleix Febas), Mariano Diaz, Alvaro Morata (64' Sergio Diaz).

Chelsea Londyn: Asmir Begović (46' Thibaut Courtois) - Cesar Azpilicueta, John Terry, Gary Cahill, Ola Aina, Ruben Loftus-Cheek (46' Michy Batshuayi), Nemanja Matić, Pedro Rodriguez (67' Eden Hazard), Oscar (46' Nathaniel Chalobah), Willian (46' Juan Cuadrado), Bertrand Traore (76' Victor Moses).

Żółte kartki: Casemiro, Enzo Zidane (Real Madryt) oraz Bertrand Traore, Pedro Rodriguez, Gary Cahill (Chelsea Londyn).