ICC: Barcelona lepsza od Leicester, debiut Bartosza Kapustki!

Mistrz Hiszpanii lepszy od mistrza Anglii. Barcelona pokonała w meczu International Champions Cup Leicester City 4:2, a debiut w ekipie Claudio Ranieriego zaliczył Bartosz Kapustka. Na boisku pojawił się też Marcin Wasilewski.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / Christine Olsson

Były piłkarz Cracovii, którego transfer na King Power Stadium ogłoszono zaledwie kilka godzin przed spotkaniem, dostał szansę występu od 62. minuty (zastąpił Marca Albrightona) i spisał się całkiem dobrze. Grał ambitnie, często wspomagał ataki Lisów na lewym skrzydle, a w 85. minucie mógł nawet zdobyć gola, lecz w ostatniej chwili tuż przed bramką uprzedził go Sergi Roberto.

Wszystko co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się wcześniej. Pierwsza połowa to bezdyskusyjna dominacja Barcy, która grała szybko, składnie i pokazywała wszystko to, do czego kibice są już przyzwyczajeni. Efekt? Prowadzenie aż 3:0. Dwa gole zdobył walczący o miejsce w zespole z Katalonii Munir El Haddadi, zaś jedno trafienie było dziełem Luisa Suareza.

W przerwie Claudio Ranieri dokonał siedmiu roszad (na boisku pojawił się m. in. Marcin Wasilewski) i te przetasowania sprawiły, że obraz gry uległ całkowitej zmianie. Mistrz Anglii się obudził i zaczął gonić wynik. Duża w tym zasługa fantastycznie dysponowanego Ahmeda Musy. Nigeryjczyk - pozyskany latem z CSKA Moskwa - skompletował dublet, a to wcale nie musiał być koniec, bo niemal nieustannie nękał defensywę rywala.

Wyrównania jednak nie było, a losy rywalizacji ostatecznie rozstrzygnął Rafa Mujica, który w 84. minucie pokonał Rona-Roberta Zielera precyzyjnym uderzeniem przy słupku.

Barca nie dopuściła do niespodzianki i wygrała 4:2. Wbrew oczekiwaniom, mecz nie był jednak widowiskiem jednostronnym, bo po przerwie Lisy zaskoczyły Dumę Katalonii bardzo solidną postawą i przy odrobinie szczęścia mogły odrobić trzy gole straty.

FC Barcelona - Leicester City 4:2 (3:0)
1:0 - Munir El Haddadi 26'
2:0 - Luis Suarez 34'
3:0 - Munir El Haddadi 45'
3:1 - Ahmed Musa 47'
3:2 - Ahmed Musa 67'
4:2 - Rafa Mujica 84'

FC Barcelona: Jordi Masip (77' Jose Aurelio) - Aleix Vidal (46' Javier Mascherano), Marlon (46' Sergio Buquets), Jeremy Mathieu, Juan Camara (77' Nili), Arda Turan (62' Sergi Samper), Sergi Roberto, Denis Suarez (77' Rafa Mujica), Lionel Messi (62' Carles Alena), Luis Suarez (77' Jesus Alfaro), Munir El Haddadi (77' Alex Carbonell).

Leicester City: Ron-Robert Zieler - Danny Simpson (62' Daniel Amartey), Robert Huth (46' Luis Hernandez), Wes Morgan (46' Marcin Wasilewski), Ben Chilwell (46' Christian Fuchs), Marc Albrighton (62' Bartosz Kapustka), Danny Drinkwater, Andy King (46' Nampalys Mendy), Demarai Gray (46' Ahmed Musa), Riyad Mahrez (46' Shinji Okazaki), Jamie Vardy (46' Jeffrey Schlupp).

Żółta kartka: Denis Suarez (FC Barcelona).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)