Jakub Błaszczykowski zadebiutował w VfL Wolfsburg i od razu zagrał w podstawowym składzie

Jakub Błaszczykowski już występuje w zielonych barwach. Reprezentant Polski kilka dni po podpisaniu kontraktu z VfL Wolfsburg zagrał w spotkaniu kontrolnym z Malmoe FF (1:0).

Konrad Kostorz
PAP/EPA / HERMANN HAY
Jakub Błaszczykowski zajął miejsce na prawym skrzydle i utworzył tercet z nowo pozyskanym talentem z Realu Madryt Borją Mayoralem oraz doświadczonym Danielem Caligiurim. Zabrakło Juliana Draxlera, ale nie z powodu konfliktu, w jaki popadł z szefostwem klubu, lecz na skutek doznanego urazu.

"Kuba" już w 5. minucie spotkania z czołowym zespołem ligi szwedzkiej mógł strzelić premierowego gola, ale jego uderzenie po podaniu Basa Dosta obronił bramkarz Malmoe.

Reprezentant Polski pozostał na boisku do końca pierwszej połowy. Trener Dieter Hecking nie chciał przemęczać 30-latka, który dopiero niedawno wznowił treningi. Błaszczykowski miał dłuższy urlop niż inni zawodnicy ze względu na udział w Euro 2016.

Wolfsburg ostatecznie pokonał Malmoe po golu zdobytym w końcówce z rzutu karnego przez Ricardo Rodrigueza. Faulowany był Ismail Azzaoui, który zastąpił na boisku "Kubę".

Wcześniej Wilki nie osiągały korzystnych wyników w sparingach: zremisowały 3:3 z FC Basel oraz uległy 1:2 Celtikowi Glasgow, 0:2 Benfice Lizbona oraz 1:2 Sportingowi Lizbona.

Przed pierwszym oficjalnym meczem w sezonie (20 sierpnia z FSV Frankfurt w I rundzie Pucharu Niemiec) Wolfsburg zmierzy się jeszcze 9 sierpnia towarzysko z AS Saint-Etienne.

Malmoe FF - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
0:1 - Rodriguez (k.) 85'

Skład Wolfsburga: Benaglio - Vieirinha (46' Traesch), Bruma, Dante, Schaefer (46' Rodriguez) - Seguin (78' Conde), Gerhardt (46' Donkor) - Błaszczykowski (46' Azzaoui), Mayoral (63' Knoche), Caligiuri (46' Arnold) - Dost.