MKS - Miedź: Cztery gole w Kluczborku

MKS Kluczbork zremisował z Miedzią Legnica 2:2. W meczu prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Obydwa zespoły wciąż są niepokonane w rozgrywkach I ligi.

Michał Piegza

W 1. kolejce Miedź Legnica pokonała Górnika Zabrze, a MKS Kluczbork zremisował 0:0 w Puławach z Wisłą. Faworytem meczu byli goście. Jednak to gospodarze mogli jako pierwsi zdobyć gola. W 9. minucie po składnej akcji Radosław Kursa trafił w poprzeczkę.

Po tej sytuacji do pracy wzięli się przyjezdni, którzy zaatakowali, ale to MKS ponownie stworzył sobie dogodną okazję. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Gondek, jednak Paweł Kapsa odbił piłkę. Chwilę później legniczanie objęli prowadzenie. Petteri Forsell dograł do Paula Batina, a ten nie zmarnował okazji.

Strata gola nie podłamała zawodników z Kluczborka, którzy 10 minut później doprowadzili do wyrównania. W 35. minucie strzał Michała Szewczyka odbił Kapsa, a dobitka Gondka znalazła drogę do bramki.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. W 53. minucie z rogu dośrodkował Rafał Niziołek, a Michał Kojder głową zdobył gola. Radość z prowadzenia gospodarzy trwała niezbyt długo. Dwanaście minut później indywidualną akcję przeprowadził wyróżniający się na placu gry Forsell i ponownie był remis.

W 69. minucie MKS znowu mógł prowadzić. Jednak strzał Szewczyka w świetnym stylu obronił Kapsa. Kilka minut później to Miedź mogła zdobyć trzeciego gola. Jednak Adrian Łuszkiewicz zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

W końcówce Miedź dążyła do zdobycia zwycięskiego gola, ale przyjezdnym zabrakło argumentów i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

MKS Kluczbork - Miedź Legnica 2:2 (1:1)
0:1 - Batin 25'
1:1 - Gondek 35'
2:1 - Kojder 53'
2:2 - Forsell 65'

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Patryk Gondek (89' Sebastian Deja), Rafał Niziołek, Robert Tunkiewicz, Bartłomiej Olszewski, Michał Szewczyk (79' Paweł Kubiak) - Michał Kojder (71' Maciej Kowalczyk).

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Michał Bartkowiak, Damian Rasak, 7. Łukasz Garguła (70' Adrian Łuszkiewicz), Petteri Forsell, Oscar Martin (83' Jakub Chrzanowski) - Paul Batin.

Żółte kartki: Gondek, Kubiak (MKS) oraz Bartkowiak, Oskar, Łuszkiewicz (Miedź).\