PP: Gol w 15 sekundzie nie pomógł. Radomiak za burtą, GKS Jastrzębie z awansem

Skończyła się przygoda Radomiaka Radom z Pucharem Polski. Podopieczni Wernera Liczki przegrali w Jastrzębiu Zdroju z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:2. Nie pomógł błyskawiczny gol, zdobyty w 15 sekundzie.

Dominik Polesiński
Rozgrywki Pucharu Polski / Rozgrywki Pucharu Polski

Przy stale siąpiącym deszczu przyszło grać piłkarzom w Jastrzębiu Zdroju. Woda co prawda na murawie nie stała, ale warunki nie należały do najlepszych. Piłkarze zadbali jednak, by z boiska nie wiało nudą. Oglądano dobry, otwarty mecz.

Już pierwsza akcja przyjezdnych przyniosła im gola. Była dokładnie 15 sekunda, kiedy Kamil Cupriak posłał piłkę do siatki GKS-u, zdobywając najprawdopodobniej najszybszego gola w historii spotkań na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju. Bramki nie zobaczyli fani z Radomia, którzy pojedynczo zapełniali sektor. Zajęło im to całą pierwszą połowę. Blok defensywny gospodarzy jeszcze na dobre nie wszedł w mecz, a już miał na koncie stratę. To był szok dla miejscowych, a mimo to udało im się szybko otrząsnąć. W 10. minucie był już remis. Po centrze z rzutu rożnego, piłkę do siatki skierował Piotr Pacholski.

Podrażniony Radomiak ruszył do przodu. Goście przejęli inicjatywę, chcąc szybko wrócić na prowadzenie. Atakowali i... stracili gola. Wojciech Caniboł wykończył precyzyjną centrę ze skrzydła i skutecznie uderzył głową.

W drugiej połowie, co zrozumiałe, atakowali przyjezdni. Długo rozgrywane ataki pozycyjne przypominały jednak bicie głową w mur. Goście razili bezradnością. Akcje piłkarzy z Mazowsza rozbijane były w okolicach 20. metra przed bramką Grzegorza Drazika. Rywal, schowany za podwójną gardą był po przerwie nie do trafienia.

Awans do następnej rundy wywalczył GKS 1962 Jastrzębie, na którego w 1/8 czeka już Górnik Łęczna.

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 2:1 (2:1)
0:1 - Kamil Cupriak 1'
1:1 - Piotr Pacholski 10'
2:1 - Wojciech Caniboł 35'

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Damian Tront, Tomasz Musioł (26' Damian Zajączkowski), Dominik Szczęch (73' Dawid Weis), Farid Ali, Daniel Szczepan (28' Adrian Kopacz), Wojciech Caniboł.

Radomiak Radom: Piotr Banasiak – Mateusz Spychała, Piotr Gurzęda, Michał Grudniewski, Bartosz Sułkowski (53' Szymon Stanisławski), Chinonso Agu (79' Kamil Kościelny), Matthieu Bemba, Marcin Gawron (64' Maciej Filipowicz), Dariusz Brągiel, Kamil Cupriak, Mateusz Stąporski.

Żółte kartki: Kulawiak, Kopacz, Pacholski, Zajączkowski (GKS) oraz Agu, Bemba, Gawron, Brągiel, Cupriak (Radomiak).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Awans do 1/8 finału Pucharu Polski: GKS 1962 Jastrzębie.