PP: Chojniczanka wyeliminowała Stal Mielec

W 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski w Chojnicach spotkały się zespoły występujące w I lidze. Chojniczanka 2:0 pokonała beniaminka zaplecza Lotto Ekstraklasy Stal Mielec.

Michał Piegza
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

Gospodarze prowadzenie objęli w 35. minucie. Do siatki gości trafił Michał Jakóbowski. Po zmianie stron Stal starała się doprowadzić do remisu. Chojniczanka kontrolowała jednak przebieg spotkania i w końcówce podwyższyła wynik. W 82. minucie rezultat ustalił Łukasz Kosakiewicz.

W kolejnej rundzie Chojniczanka zmierzy się z Wisłą Kraków.

Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec  2:0 (1:0)
1:0 - Jakóbowski 35'
2:0 - Kosakiewicz 82'

Chojniczanka Chojnice: Michał Dumieński - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Jacek Podgórski - Michał Jakóbowski, Mariusz Kryszak (71' Paweł Zawistowski), Irakli Meschia (56' Andrzej Rybski), Rafał Grzelak, Łukasz Kosakiewicz - Patryk Mikita (83' Filip Kozłowski).

Stal Mielec: Marek Kozioł - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger - Tomasz Prejs, Piotr Marciniec (46' Szymon Sobczak), Kamil Radulj (66' Sebastian Szczepański), Dorian Buczek (46' Jakub Żubrowski), Ze Lucas - Sebastian Łętocha.

Żółte kartki: Kryszak, Markowski (Chojniczanka) oraz Zalepa (Stal).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).