Podbeskidzie zremisowało z Wigrami. Bez rewelacji i rewolucji na szczycie tabeli

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 1:1 z Wigrami Suwałki w meczu na szczycie I ligi. Podopieczni Dariusza Dźwigały mogą czuć małe rozczarowanie wynikiem, a kibice poziomem spotkania.

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Pierwsza połowa była jednostronna. Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pierwszy raz w lidze grało u siebie, atakowało częściej oraz kreatywniej. Górale czuli się pewnie, a ich boczni obrońcy Marek Sokołowski i Mariusz Magiera gościli raz po raz na połowie Wigier Suwałki.

Po akcji z wykorzystaniem Magiery padła bramka na 1:0 w 36. minucie. Defensor wygrał przebitkę na lewej stronie, a jego dośrodkowanie ominęło prawie całe towarzystwo w polu karnym Wigier. Do piłki dopadł w ostatnim momencie Tomasz Podgórski, ułożył ją sobie na prawej nodze i huknął pod poprzeczkę.

To trzeci gol Podgórskiego w sezonie. Poprzednie dwa zdobył z rzutu karnego, tym razem sfinalizował akcję drużynową. Poza byłym kapitanem Piasta Gliwice do bramki trafiał we wcześniejszych meczach Robert Demjan. Strzał Słowaka z dystansu w 41. minucie był niecelny.

Piłkarze Wigier wyglądali ospale. Można było odnieść wrażenie, że czują trudy meczu w Pucharze Polski. We wtorek podopieczni Dominika Nowaka sprawili niespodziankę i wyeliminowali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Pod Klimczokiem nie grali równie dobrze. Przed przerwą oddali tylko jedno niebezpieczne uderzenie. Damian Kądzior chybił z kilkunastu metrów.

Trener Wigier musiał reagować. W 66. minucie dał drużynie impuls przejściem na ustawienie z dwoma napastnikami. Do Kamila Adamka dołączył Kuku, a boisko opuścił Łukasz Wroński. Nowak nie musiał czekać długo na efekt. Do remisu 1:1 doprowadził Kądzior, którego wstrzelenie z rzutu wolnego nie zostało przecięte, aż wpadło w narożnik bramki.

Do końca bielszczanie próbowali podnieść się po ciosie, ale akcji zakończonych strzałami było niewiele. Podgórski uderzył płasko w Hieronima Zocha, a Daniel Mikołajewski został zablokowany, gdy składał się do woleja. Piłkarze Wigier zrewanżowali się główką Kuku w rękawice bramkarza, ale generalnie nie udawali, że nie satysfakcjonuje ich remis 1:1.

Dla bielszczan podział punktów jest małym rozczarowaniem i niewykluczone, że będzie kosztować ich spadek w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Podgórski 36'
1:1 - Damian Kądzior 68'

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Marek Sokołowski, Adam Deja, Robert Menzel, Mariusz Magiera - Daniel Mikołajewski - Łukasz Sierpina, Daniel Feruga (76' Dariusz Kołodziej), Damian Chmiel, Tomasz Podgórski (83' Ilir Pali) - Robert Demjan.

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Vaclav Cverna, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski - Rafał Augustyniak, Damian Gąska (77' Mateusz Radecki) - Damian Kądzior, Łukasz Wroński (66' Mamadou Kanteh Danjo), Miłosz Kozak - Kamil Adamek (85' Kamil Zapolnik).

Żółta kartka: Wichtowski (Wigry).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

W tej weekend startuje nowy sezon ligi francuskiej! Krychowiak, Glik, Grosicki i Rybus zagrają w ELEVEN. Oglądaj kanały Eleven i Eleven Sports online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.