GKS - Chojniczanka: bez błysku na Śląsku

Piłkarze Jerzego Brzęczka ponownie nie wygrali przed własną publicznością. Tym razem GKS Katowice zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1.

Jakub Artych
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Dla Chojniczanki było to dopiero pierwsze wyjazdowe spotkanie w lidze. Wcześniej na własnym stadionie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec oraz pokonali Stomil Olsztyn. Piłkarze z Katowic chcieli natomiast zrehabilitować się za porażkę w pierwszej kolejce z Wigrami Suwałki.

Sobotni pojedynek kapitalnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 3. minucie znakomicie w polu karnym Chojniczanki zachował się Tomasz Foszmańczyk, który z okolic pola karnego pokonał Michała Dumieńskiego. Co ciekawe, na odpowiedź piłkarzy z Chojnic nie musieliśmy długo czekać. Sześć minut później z rzutu wolnego uderzał Paweł Zawistowski. Piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Bartłomieja Niedzieli, który z zimną krwią pokonał bramkarza rywali.

Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny nie chciały podjąć ryzyka i czekały na ruch rywali. Optyczną przewagę mieli podopieczni trenera Macieja Bartoszka, którzy lepiej operowali piłką. Oprócz pierwszych 10 minut, sytuacji podbramkowych było jednak jak na lekarstwo.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu na boisku dominowała walka i determinacja. Obie drużyny nie potrafiły wypracować sobie dogodnych okazji strzeleckich, po których mogłyby pokusić się o zwycięską bramkę.

Remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Większy niedosyt ma z pewnością drużyna Jerzego Brzęczka, która po cichu marzy nawet o włączeniu się do walki o awans do ekstraklasy. Po 3. kolejkach, GKS ma jednak na koncie tylko cztery punkty.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
1:0 - Tomasz Foszmańczyk 3'
1:1 - Bartłomiej Niedziela 9'

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz - Pielorz, Duda (64' Prokić), Mandrysz (46' Sobków), Foszmańczyk, Zejdler (84' Kalinkowski) - Goncerz.

Chojniczanka Chojnice: Dumieński - Lisowski, Kieruzel, Markowski, Podgórski - Biskup (69' Kosakiewicz) Zawistowski, Kryszak, Grzelak (75' Rybski), Niedziela (69' Jakóbowski) - Mikita.

Żółte kartki: Foszmańczyk, Sobków (GKS) oraz Biskup, Niedziela, Podgórki (Chojniczanka)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Czy GKS Katowice będzie walczył o awans do LOTTO Ekstraklasy?