Rio 2016: Niemcy rozbili Portugalię i zagrają o medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JESSICA SANTANA/FRAMEPHOTO /
PAP/EPA / JESSICA SANTANA/FRAMEPHOTO /

Reprezentacja Niemiec została pierwszym półfinalistą turnieju piłkarskiego rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich w Rio. Nasi zachodni sąsiedzi po bardzo dobrym meczu rozbili Portugalię aż 4:0.

Już pierwsze minuty sobotniej rywalizacji pokazały, że to reprezentacja Niemiec ma zdecydowanie więcej piłkarskiej jakości. W 31. minucie portugalski bramkarz został pokonany po raz pierwszy, lecz wtedy z pomocą przyszedł mu sędzia liniowy, który słusznie dopatrzył się spalonego.

W doliczonym czasie pierwszej części gry ekipy z Półwyspu Iberyjskiego nic już jednak nie uratowało. Przytomne podanie na lewe skrzydło do osamotnionego Serge'a Gnabry zostało wykorzystane przez 21-latka z zimną krwią.

W 57. minucie będący całkowicie bez pomysłu na swoją grę zawodnicy Portugalii przegrywali już różnicą dwóch goli. Na listę strzelców wpisał się wówczas Matthias Ginter, trafiając do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Kwadrans przed końcem Niemcy wyprowadzili kolejną w tym spotkaniu akcję oskrzydlającą, a pożytek zrobił z niej Davie Selke, pokonując Valere płaskim uderzeniem w dalszy róg. Dzieła zniszczenia w 88. minucie dopełnił występujący na co dzień w Augsburgu Philipp Max.

Koncertowa gra, okraszona czterema golami sprawiła, że podopieczni Horsta Hrubescha bez najmniejszych problemów zameldowali się w najlepszej czwórce olimpijskiego turnieju piłki nożnej mężczyzn.

Portugalia - Niemcy 0:4 (0:1) 0:1 - Serge Gnabry 45+1' 0:2 - Matthias Ginter 57' 0:3 - Davie Selke 75' 0:4 - Philipp Max 88'

Portugalia: Valera – Fonseca, Figueiredo, Ié, Esgaio – Podstawski, S. Oliveira (36' Ramos, 61' Tiago Silva) – Mané, Fernandes, Martins (58' Paciencia) – Agra.

Niemcy: Horn – Toljan, Ginter, Suele, Klostermann – Bender (71' Proemel), Bender – Gnabry (82' Max), Meyer, Brandt – Selke (78' Petersen).

Żółte kartki: Sven Bender, Max Meyer (Niemcy).

Sędzia: Walter Lopez (Gwatemala).

[color=black]ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": twarze Rio de Janeiro (źródło TVP)

{"id":"","title":""}