II liga: Gryf Wejherowo spadł z fotela lidera, sobota małych przełamań

Piłkarze Gryfa Wejherowo nie są już liderami II ligi po porażce 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna znad morza, Legionovia Legionowo, a także Polonia Warszawa odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Liderowanie Gryfa Wejherowo było największym zaskoczeniem początku rozgrywek. W poprzednim sezonie nie zasłużył sportowo na utrzymanie, a ten rozpoczął od kompletu zwycięstw. Nowy trener Mariusz Pawlak triumfował, ale w sobotę jego drużyna zrobiła krok do tyłu. Wskutek porażki 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg spadła na 2. miejsce w tabeli za Rakowa Częstochowa, który w piątek wygrał hit kolejki z PGE GKS Bełchatów.

Zwycięskiego gola dla Kotwicy zdobył Wiktor Witt strzałem z rzutu wolnego w 43. minucie. Kołobrzeżanie zdobyli pierwszy komplet punktów po remisie z Wartą Poznań i porażce z bełchatowianami. Przed trenerem Piotrem Tworkiem spokojniejszy tydzień pracy z podopiecznymi.

Po raz pierwszy zwyciężyli również piłkarze Legionovii Legionowo i Polonii Warszawa. Stołeczna drużyna sforsowała defensywę Stali Stalowa Wola w drugiej połowie. Marcin Kluska przymierzył z linii pola karnego w 54. minucie, a wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Marcin Choroś z 11. metra. Polonii wyszła na dobre zmiana bramkarza. Między słupkami stanął Dominik Pusek i zachował czyste konto.

Stal zamyka tabelę w towarzystwie Olimpii Zambrów, która otrzymała od Legionovii bagaż czterech goli. Olimpia straciła 9 bramek w trzech kolejkach, natomiast w Pucharze Polski broniła się skutecznie przed Arką Gdynia przez 94 minuty. Wszystko to pokazuje, że forma zambrowian jest niestabilna. Hat-tricka dla Legionovii zdobył Arkadiusz Ciach, napastnik pozyskany z Ursusa Warszawa, a dzieło zniszczenia rywala dokończył też Arkadiusz, tyle że Madeński.

Warta Poznań chciała zrewanżować się Polonii Bytom za porażkę w barażu o II ligę, którą poniosła ponad rok temu. Obraz meczu był inny niż wówczas. Drużyna ze Śląska była schowana na własnej połowie i oddała inicjatywę Zielonym. W końcu ci sprezentowali jej gola. Bartosz Kieliba oddał piłkę Sławomirowi Musiolikowi, a ten wykonał egzekucję płaskim strzałem. Polonia wygrała 1:0 i jest w środku tabeli. Warta zostaje w strefie spadkowej z jednym oczkiem.

W niedzielę dwa mecze: pojedynek beniaminków Olimpia Elbląg kontra Odra Opole i pucharowiczów Radomiak Radom kontra Puszcza Niepołomice.

Sobota w II lidze:

Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 - Marcin Kluska 53'
2:0 - Daniel Choroś (k.) 90+3'

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 4:0 (2:0)
1:0 - Arkadiusz Ciach 5'
2:0 - Arkadiusz Ciach 29'
3:0 - Arkadiusz Ciach (k.) 53'
4:0 - Arkadiusz Madeński 88'

Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
1:0 - Hubert Tomalski 9'
1:1 - Damian Mielnik 72'
2:1 - Dawid Domański (sam.) 75'

Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Wiktor Witt 43'

Warta Poznań - Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 - Sławomir Musiolik 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!