Ależ come back beniaminka! Wisła pokonała Drutex-Bytovię!

Drutex-Bytovia długo przeważała i przed przerwą objęła prowadzenie. W drugiej połowie Wisła odpowiedziała dwoma golami i zgarnęła komplet punktów!

Paweł Patyra

Od pierwszych minut ton grze nadawała Drutex-Bytovia. Goście długo utrzymywali się przy piłce i często zamykali rywala na jego połowie. W 17. minucie prowadzenie bytowskiej ekipie mógł dać bardzo aktywny Artur Formela, ale trafił w słupek.

Defensywa Wisły Puławy grała niepewnie, przy szybszych akcjach przeciwnika gospodarze chaotycznie poruszali się po murawie. Szczególnie zagubiony był Michał Budzyński, który dwa razy w ciągu zaledwie 120 sekund za lekko podawał w kierunku Andrzeja Witana i Januszowi Surdykowskiemu zabrakło centymetrów, by przechwycić piłkę.

Z czasem puławski zespół zaczął dochodzić do głosu i miał swoje pięć minut. Najlepszą okazję zmarnował Dawid Pożak, gdy w 33. minucie trafił prosto w Gerarda Bieszczada. Wkrótce zemściło się to na gospodarzach. Po strzale Formeli futbolówka trafiła w rękę Budzyńskiego i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę z zimną krwią wykorzystał Łukasz Wróbel.

Po pierwszej połowie zasłużenie prowadziła Drutex-Bytovia, a w drugiej odsłonie Wisła zabrała się za odrabianie strat. Gospodarzom nie można odmówić ambicji, ale nie mieli oni pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika.

Bytowski zespół długo kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczni Tomasza Kafarskiego skupili się na obronie korzystnego wyniku i kontrami próbowali dobić Wisłę. Defensywna taktyka nie zdała egzaminu i puławska drużyna wyrównała. W 76. minucie Mateusz Olszak prostopadłym podaniem obsłużył Konrada Nowaka, ten minął obrońcę i atomowym strzałem trafił do siatki.

Gol na 1:1 dodał gospodarzom animuszu. Zaczęli oni jeszcze zacieklej atakować, ale i Drutex-Bytovii nie zadowalał podział punktów. Kibice obejrzeli więc emocjonującą końcówkę meczu. W 90. minucie jeden z obrońców gości bezmyślnie sfaulował w polu karnym Olszaka, a jedenastkę na bramkę zamienił Sebastian Głaz i wprawił w ekstazę kibiców. Pomimo niezłej gry bytowska ekipa musiała więc przełknąć gorycz porażki.

Wisła Puławy - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (0:1)
0:1 - Wróbel (k.) 40'
1:1 - Nowak 76'
2:1 - Głaz (k.) 90'

Wisła: Witan - Duda, Budzyński, Pielach (60' Sedlewski), Litwiniuk, Pożak (69' Darmochwał), Głaz, Tetych, Patejuk, Szczotka (65' Olszak), Nowak.

Drutex-Bytovia: Bieszczad - Wróbel, Cseh, Opałacz, Kamiński, Serafin, Mandrysz (89' Monterde), Wacławczyk (74' Poczobut), Formela, Efir (85' J. Bąk), Surdykowski.

Żółte kartki: Patejuk (Wisła) oraz Formela, Poczobut (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).