Michał Kucharczyk: Niektóre mecze czasem nas przerastają

Michał Kucharczyk nie kryje po pierwszym spotkaniu z Dundalk FC, że legioniści mieli problem z presją. W drugiej połowie opanowali nerwy i wygrali z rywalem 2:0 w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Mateusz Skwierawski
Newspix / PIOTR KUCZA

Mistrz Polski jest już jedną nogą w fazie grupowej Liga Mistrzów, choć do przerwy było 0:0

- Trzymało nas napięcie. Wiadomo - taka sytuacja, czyli możliwość awansu do Ligi Mistrzów, może się już w naszym życiu nie zdarzyć. Może mamy obycie na arenie międzynarodowej, ale niektóre spotkania czasem nas przerastają - komentuje Michał Kucharczyk w rozmowie z NC+.

Skrzydłowy zapewnia, że w przerwie meczu nie było nerwowości. - Indywidualnie przeanalizowaliśmy sobie to, co robimy źle. W pierwszej połowie nie wykonaliśmy planu w stu procentach. Może nie graliśmy z Dundalk FC na sto procent, ale to wystarczyło, by wygrać - mówi zawodnik Legii.

Kucharczyk nie cieszy się jeszcze z awansu do Ligi Mistrzów. - Na razie wygraliśmy pierwszą połowę. Do rewanżu podejdźmy spokojnie i przypieczętujmy awans - kończy.

Rewanż zostanie rozegrany 23 sierpnia w Warszawie.