Chojniczanka nie wygrała ze Zniczem Pruszków przez błąd bramkarza

Piłkarze Chojniczanki Chojnice zremisowali 1:1 ze Zniczem Pruszków w 4. kolejce I ligi. Ponownie zdobyli gola w kwadransie otwierającym mecz, ale szybko stracili zaliczkę przez błąd bramkarza.

Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

Nie warto spóźniać się w tym sezonie na mecze Chojniczanki Chojnice. Można dużo stracić. Drużyna Macieja Bartoszka zdążyła strzelić już cztery gole w początkowych 15 minutach. Nie inaczej było ze Zniczem Pruszków. Marcin Biernat wbiegł w pole karne beniaminka przy okazji rzutu wolnego, a dośrodkowanie Rafała Grzelaka przedłużył w jego kierunku Piotr Kieruzel. Piłkarz, który zagościł na lewej obronie, strzelił z bliska do bramki w 4. minucie.

Chojniczanka nie nacieszyła się prowadzeniem. W meczu z GKS Katowice odrobiła błyskawicznie stratę gola, a tym razem przewagę straciła. Znicz wyrównał w 15. minucie dzięki "centrostrzałowi" Aleksandra Jagiełło. Młody pomocnik doczekał się gola w I lidze i mógł za niego podziękować bramkarzowi Chojniczanki. Michał Dumieński powinien zapobiec nieszczęściu, ale minął się z piłką.

Generalnie pierwsza połowa z delikatnym wskazaniem na Znicza, a druga na Chojniczankę, stąd remis 1:1 można nazwać sprawiedliwym. Wiatru w żagle nabrał Jagiełło, którego płaskie dośrodkowanie powinien zakończyć celnym strzałem Przemysław Kita. Nie zrobił tego, a fakty są bolesne dla napastników beniaminka. Po czterech spotkaniach żaden nie ma gola.

W 54. minucie Dumieński zrehabilitował się częściowo za pomyłkę i złapał strzał Maksymiliana Banaszewskiego. Po przeciwnej stronie boiska Paweł Zawistowski oraz Patryk Mikita mogli zadać decydujący cios Zniczowi, ale pierwszy chybił, a drugi nadział się na interwencję Piotra Misztala.

Chojniczanka pozostała niepokonana, a beniaminek nie wygrał jeszcze po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W tabeli gospodarze są cztery punkty ponad Zniczem.

Chojniczanka Chojnice - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
1:0 - Marcin Biernat 5'
1:1 - Aleksander Jagiełło 15'

Chojniczanka: Michał Dumieński - Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Marcin Biernat (72' Łukasz Kosakiewicz) - Mariusz Kryszak, Paweł Zawistowski - Jakub Biskup, Rafał Grzelak (78' Jakub Mrozik), Bartłomiej Niedziela (72' Filip Kozłowski) - Patryk Mikita.

Znicz: Piotr Misztal - Michał Kucharski, Rafał Zembrowski, Maciej Mysiak, Rafał Zaborowski - Radosław Bartoszewicz, Andrzej Niewulis (87' Mateusz Długołęcki) - Mateusz Stryjewski, Maksymilian Banaszewski (75' Krzysztof Kopciński), Aleksander Jagiełło - Przemysław Kita (78' Adrian Paluchowski).

Żółte kartki: Niedziela, Mikita, Markowski, Kieruzel, Biskup (Chojniczanka) oraz Zembrowski, Bartoszewicz, Zaborowski, Paluchowski, Długołęcki (Znicz).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).