II liga: Polonia Bytom zaskakuje, Olimpia Zambrów uciekła z dna tabeli

Piłkarze Polonii Bytom wygrali 2:0 z PGE GKS Bełchatów i byliby liderem, gdyby nie punkty ujemne otrzymane w procesie licencyjnym. Olimpia Zambrów odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo.

Jeszcze za wcześnie, by przyznać Polonii Bytom tytuł rewelacji, ale zapracowała już na status "pozytywne zaskoczenie". Tym bardziej, że w Pucharze Polski sprawiała złe wrażenie. Ledwo prześlizgnęła się przez mecz ze Świtem Skolwin, by odpaść z innym III-ligowcem KKS 1925 Kalisz. W II lidze Polonia ma bilans trzy zwycięstwa oraz remis i byłaby liderem, gdyby nie punkty ujemne otrzymane przed sezonem.

W piątek Polonia wygrała 2:0 z PGE GKS Bełchatów. Na pierwszego gola pracowała do 76. minuty. Aleksander Januszkiewicz wyskoczył wysoko do dośrodkowania z lewej strony boiska i główkował celnie do bramki Pawła Lenarcika. Bytomianie poszli za ciosem i dwie minuty później Patryk Stefański dobił Brunatnych po kontrataku. GKS Bełchatów rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw, po czym dwa spotkania przegrał i jest w tabeli za Polonią.

Imienniczka bytomian z Warszawy uratowała remis 1:1 w doliczonym czasie. Potrzebowała wejścia obrońcy w pole karne Olimpii Elbląg, by zdobyć gola. Karol Worach był najsprytniejszy w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego. Właśnie stałe fragmenty bite przez Mariusza Marczaka były największym atutem Polonii w starciu beniaminków. Olimpia była o włos od pierwszego zwycięstwa po awansie i wypuściła je z rąk. Zapłaciła słoną karę za niepotrzebne faule w końcówce.

To co nie udało się Olimpii Elbląg, udało się Olimpii Zambrów, która wygrała 1:0 z ROW 1964 Rybnik. Drużyna z północnego-wschodu trafiła do bramki w pierwszej połowie jako jedyna w zaplanowanych na piątek meczach. Później mogła pilnować przewagi. Misja zakończyła się sukcesem. Olimpia zagrała na zero z tyłu, choć w trzech poprzednich kolejkach straciła dziewięć goli.

Dokończenie 4. serii gier w sobotę.

Piątek w II lidze:

Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Osoliński 4'

Polonia Bytom - PGE GKS Bełchatów 2:0 (0:0)
1:0 - Aleksander Januszkiewicz 76'
2:0 - Patryk Stefański 78'

Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Pietroń (k.) 63'
1:1 - Karol Worach 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!