Robert Lewandowski trafiał przed przerwą, pierwszy taki hat-trick polskiego snajpera

Robert Lewandowski strzelił trzy gole dla Bayernu Monachium w meczu I rundy Pucharu Niemiec z Carl Zeiss Jena. Co ciekawe, wszystkie trafienia snajpera miały miejsce w pierwszej połowie rywalizacji.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / TOBIAS HASE

Robert Lewandowski w zawodowej karierze dla reprezentacji Polski, Lecha Poznań, Borussii Dortmund i Bayernu Monachium strzelił już blisko 250 goli, ale hat-tricków ma w dorobku stosunkowo niewiele - łącznie dziewięć.

28-latek co najmniej trzy razy pokonał czterech przeciwników BVB, a najbardziej pamiętny popis strzelecki dał w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt (4:1). Dla Bawarczyków potrafił zdobyć aż pięć bramek w jednym spotkaniu - przeciwko VfL Wolfsburg (5:1), kiedy na boisko wbiegł dopiero po przerwie.

W pojedynku z Carl Zeiss Jena Lewandowski po raz pierwszy w karierze trafił trzykrotnie przed przerwą. Wcześniej zazwyczaj uaktywniał się dopiero po zmianie stron. Tym razem wynik otworzył już w 3. minucie, by kolejne trafienia dołożyć w 34. oraz 43. Ostatecznie zespół Carlo Ancelottiego zwyciężył 5:0, a "Lewy" asystował jeszcze przy bramce Arturo Vidala.

Lewandowski w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund (2:0) spisał się przeciętnie, ale w drugim oficjalnym występie zagrał już bez zarzutu. Oczywiście rozbicie rywala z IV ligi nie jest dla Bayernu wielkim sukcesem, ale to dobry prognostyk przed startem Bundesligi - 26 sierpnia obrońcy tytułu na inaugurację podejmą Werder Brema.

2016/2017 Bayern Monachium - Carl Zeiss Jena 5:0 3

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)