Piast - Pogoń: Fatalny wicemistrz. Historyczne osiągnięcie Portowców

Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 0:2. Bramki dla gości zdobyli Seiya Kitano oraz Kamil Drygas.

Sebastian Kordek
Newspix / Szymon Gorski / PressFocus

Pierwszą ciekawą sytuacją oglądaliśmy dopiero w 26. minucie, ale od razu zakończyła się ona bramką dla Pogoni Szczecin. Piłkę na skrzydło dostał Adam Gyurcso, zgrał w pole karne do Rafała Murawskiego, któremu futbolówka odbiła się od nogi i trafiła do Seiye Kitano, a Japończyk strzałem z kilku metrów nie dał szans Jakubowi Szmatule.

Goście oddali jeszcze dwa strzały głową, ale zarówno próba Mateusza Matrasa jak i Jarosława Fojuta powędrowały ponad poprzeczką. Z kolei Piast Gliwice nie stworzył żadnej sytuacji.

Druga odsłona nie przyniosła na boisku żadnych zmian. Wicemistrzowie Polski nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić Portowcom, którzy też nie palili się do ataków. W 65. minucie Szmatuła sparował strzał Gyurcso, a po dośrodkowaniu z narożnika niecelnie główkował Matras.

W 75. minucie Gyurcso mógł wybić z głowy piłkarzom Piasta marzenia o korzystnym wyniku. Łatwo ograł na skrzydle Aleksandara Sedlara, wpadł w pole karne i kompletnie nieatakowany uderzył na bramkę Szmatuły, który świetnie interweniował.

Już w doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił Tomasz Mokwa, goście zaatakowali trzech na jednego i w sytuacji sam na sam piłkę do bramki skierował Kamil Drygas.

Pogoń sięgnęła po komplet punktów i minęła Piasta w tabeli. Dodajmy, że dla Portowców jest to zaledwie drugie w historii zwycięstwo w Gliwicach, a pierwsza na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe gliwiczanie przez cały mecz... oddali jeden - fatalny - strzał, którego autorem był Patrik Mraz. Przy Okrzei muszą zacząć bić na alarm, bowiem to, co prezentują niebiesko-czerwoni nie zwiastuje niczego dobrego.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 - Seiya Kitano 26'
0:2 - Kamil Drygas 90+1'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Aleksandar Sedlar, Hebert Silva Santos - Radosław Murawski, Marcin Pietrowski - Sasa Zivec (46' Martin Bukata), Gerard Badia (77' Uros Korun), Patrik Mraz - Bartosz Szeliga, Josip Barisić (59' Michał Masłowski).

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Mateusz Matras, Rafał Murawski - Adam Gyurcso (90+3' Mateusz Lewandowski), Kamil Drygas, Spas Delev (86' Dawid Kort) - Seiya Kitano (70' Adam Frączczak).

Żółte kartki: Barisić, Sedlar (Piast) oraz Nunes, Czerwiński (Pogoń).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 4296.

Czy Piast Gliwice pokona w następnej kolejce na wyjeździe Lecha Poznań?