Pierwsze zwycięstwo Stali Stalowa Wola

Piłkarze II-ligowej Stali Stalowa Wola odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę zawodnicy prowadzeni przez Rafała Wójcika pokonali 1:0 Puszczę Niepołomice. Jedynego gola strzelił Michał Mistrzyk.

Redakcja
Redakcja

Dla zielono-czarnych było to ważne spotkanie. Zespół z Podkarpacia w pierwszych trzech kolejkach zanotował trzy porażki. Puszcza Niepołomice natomiast była wiceliderem tabeli. Piłkarze Stali Stalowa Wola musieli więc mocno natrudzić, aby zgarnąć trzy oczka.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku. W 2. minucie ładną akcję przeprowadził Mohamed Essam, lecz jego uderzenie zza pola karnego zostało przyblokowane i piłkę pewnie złapał bramkarz gości. Piłkarze Puszczy nie zamierzali się jednak skupić głównie na defensywie i w kolejnych minutach to oni śmiało zaatakowali, zamykając Stalówkę na jej połowie boiska.

To jednak zespół z Podkarpacia w 14. minucie wyszedł na prowadzenie. Wtedy to Michał Mistrzyk oddał piękny strzał z rzutu wolnego z 18 metrów! Bramkarz gości był bez szans. Puszcza bramce Stali poważnie zagroziła blisko kwadrans później. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę trącił Marcin Orłowski. Gospodarzy przed stratą gola uratował słupek.

Po zmianie stron Stal nieco cofnęła się do defensywy, strzegąc przede wszystkim dostępu do własnej bramki. Zielono-czarni potrafili też jednak wyprowadzić groźne kontry. W grze Puszczy brakowało natomiast tak zwanego ostatniego podania.

Goście do remisu mogli doprowadzić po blisko godzinie gry. Wtedy to Orłowski uwolnił się spod opieki obrońców, lecz jego strzał z kilkunastu metrów świetnie obronił Bartosz Koncki. Bramkarz Stali uratował swój zespół przed stratą gola.

Do końca meczu Stal broniła się dzielnie, ambitnie. Zespół z Podkarpacia ostatecznie osiągnął swój cel, jakim było pierwsze zwycięstwo w sezonie. To na pewno podziała mobilizująco na młodą drużynę ze Stalowej Woli.

Warto także zaznaczyć, że w Stalowej Woli ma powstać Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. Podczas niedawnego uroczystego otwarcia pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski przekazał informację, że ministerstwo dofinansuje strategiczną inwestycję na co najmniej 15 mln zł - informuje stalowawola.pl.

Projekt budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli zawiera między innymi przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej o wymiarach 68 m x 105 m wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem i wyposażeniem. Dodatkowo wybudowane zostanie zaplecze szatniowo-sportowe z trzema kondygnacjami wraz z krytą trybuną na 2000 miejsc, boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym.

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 - Michał Mistrzyk 15'

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński (87' Adam Zawierucha), Mateusz Kolbusz, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk, Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Adrian Gębalski (78' Kacper Piechniak), Michał Dobkowski (71' Przemysław Stelmach), Mohamed Essam.

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak (73' Marcel Kotwica), Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk, Longinus Uwakwe, Maciej Domański, Daniel Barbus (34' Filip Wójcik), Bartosz Żurek, Kamil Łączek (73' Arkadiusz Gajewski), Marcin Orłowski.

Żółte kartki: Daniel Barbus, Marcin Orłowski, Filip Wójcik (Puszcza) oraz Mohamed Essam, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach (Stal).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!