Ligue 1: Pierwsze zwycięstwo AS Monaco, 90 minut Kamila Glika

AS Monaco z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Podopieczni Leonardo Jardima pokonali na wyjeździe FC Nantes 1:0, a 90-minutowy występ zaliczył Kamil Glik.

Szymon Mierzyński
AFP
Polak pojawił się w podstawowym składzie gości i partnerował na środku defensywy Marcelowi Tisserandowi. Dwójka stoperów zakończyła zawody z żółtymi kartkami, ale może być zadowolona, bo ich zespół zachował czyste konto.

Decydującego gola dla Monaco zdobył w 25. minucie Gabriel Boschilia, który trafił do siatki pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 23 metrów. Piłka poleciała idealnie przy słupku i Remy Riou nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Podopieczni Leonardo Jardima utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i zrehabilitowali się po inauguracyjnej wpadce, jaką był domowy remis z EA Guingamp (2:2).

FC Nantes - AS Monaco 0:1 (0:1)
0:1 - Gabriel Boschilia 25'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)