Ligue 1: Stade Rennes z kompletem punktów, Kamil Grosicki wszedł z ławki

Po słabym występie na inaugurację, w 2. kolejce Stade Rennes pokonało AS Nancy Lorraine 2:0 i sięgnęło po pierwsze punkty w sezonie. Kamil Grosicki wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie odegrał poważnej roli.

Szymon Mierzyński
PAP / JB Autissier
Zespół Rollanda Courbisa zwyciężył dzięki trafieniom Yoanna Gourcuffa i Giovanniego Sio. Gospodarze mogli mieć duże kłopoty, bo przy stanie 1:0 beniaminek egzekwował rzut karny. Gol jednak nie padł, bo Anthony Robic uderzył obok słupka.

Kamil Grosicki zaczął zawody na ławce, a na boisko wszedł w 64. minucie, zastępując Pedro Henrique. Reprezentant Polski starał się być aktywny, ale nie należał do pierwszoplanowych aktorów widowiska.

Stade Rennes zwyciężyło ostatecznie 2:0 i zdobyło premierowe punkty w sezonie 2016/2017.

W pozostałych wieczornych potyczkach po pełną pulę sięgnęły OGC Nice, Lille OSC, SC Bastia oraz Toulouse FC. Liderem rozgrywek pozostaje Olympique Lyon.