II liga: festiwal strzelecki. Raków Częstochowa i Odra Opole zdemolowały rywali

Piłkarze Rakowa Częstochowa i Odry Opole potwierdzili, że są mocni na początku sezonu. Drużyna Marka Papszuna wygrała 4:1 z Gryfem Wejherowo, a beniaminek z Wartą Poznań.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Mecz Rakowa Częstochowa zapowiadał się szczególnie dobrze. Gryf Wejherowo to były lider i drużyna, której spadek w poprzednim sezonie stał się faktem właśnie w Częstochowie. Miał wymazać tamte przykre wspomnienia, a tymczasem nowe będą równie złe. Raków wygrał aż 4:1, zaś Gryf pikuje w tabeli.

Drużyna Marka Papszuna rozpoczęła kanonadę w pierwszej połowie, a dzieło zniszczenia dokończyła po przerwie. Drugą młodość przeżywa Piotr Malinowski, którego trzy akcje zaowocowały golem. Jednego strzelił, przy następnym asystował, ostatniego wypracował. Gryf kończył mecz w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Piotr Kołc.

Rakowowi towarzyszą na miejscach premiowanych awansem 3. w tabeli Puszcza Niepołomice i lider Odra Opole. Beniaminek ma wyborny bilans trzy zwycięstwa oraz remis, a w sobotę zdemolował 4:1 Wartę Poznań.

Każda drużyna w lidze wie, że Odra rozpoczyna mecze od mocnego uderzenia. Warta nic z tą wiedzą nie zrobiła. Zieloni stracili gola w 1. minucie po strzale Marka Gancarczyka. Czwarty cios zadał gościom Mateusz Gancarczyk, a ci ratowali honor trafieniem w doliczonym czasie. Nie zmieniło ono faktu, że Warta została czerwoną latarnią ligi.

Z dna tabeli uciekła Stal Stalowa Wola, która pokonała 1:0 Puszczę. Ekipa z Małopolski miała atakować fotel lidera, a skończyło się niespodziewaną powtórką wyniku z poprzedniego sezonu. W sobotę na Podkarpaciu padło najmniej goli, przez co średnia obniżyła się do i tak wysokiej 3,16.

Z atutu własnego stadionu skorzystały kluby z Pomorza. Błękitni Stargard wygrali 3:1 z Siarką Tarnobrzeg, choć do 71. minuty przegrywali. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zafiniszowali w mistrzowskim stylu. Dubletem popisał się Mateusz Czapłygin i były to premierowe gole młodzieżowca dla Błękitnych.

Kotwica Kołobrzeg nie trzymała kibiców tak długo w niepewności. Prowadziła 2:0 po 13 minutach spotkania z Legionovią Legionowo i upilnowała przewagi do końca. Goście mogli wrócić z dalekiej podróży, ale Robert Błąkała nie pozwolił im na zdobycie gola z rzutu karnego.

Następna kolejka już w środku następnego tygodnia.

Sobota w II lidze:

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 - Michał Mistrzyk 15'

Rozwój Katowice - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
1:0 - Dawid Domański 9'
1:1 - Karol Kucharski 14'

Błękitni Stargard - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:1)
0:1 - Jakub Głaz 45'
1:1 - Bartosz Flis 71'
2:1 - Mateusz Czapłygin 75'
3:1 - Mateusz Czapłygin 90'

Raków Częstochowa - Gryf Wejherowo 4:1 (1:0)

4:1 - Filip Brzostowski 90'

Kotwica Kołobrzeg - Legionovia Legionowo 2:0 (2:0)
1:0 - Jakub Poznański 5'
2:0 - Karol Żmijewski 11'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!