Zagłębie - Sandecja: sosnowiczanie znowu zachowają czyste konto?

W meczu 4. kolejki I ligi piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec będzie podejmować Sandecję Nowy Sącz. Piłkarze z Sosnowca nie stracili bramki już od 194 minut.

Olga Krzysztofik
Kibice Zagłębia Sosnowiec / Kibice Zagłębia Sosnowiec

Przed rozpoczęciem czwartej serii spotkań obie drużyny miały na koncie po pięć punktów. Zagłębie i Sandecja legitymowały się bilansem meczów 1-2-0. Sosnowiczanie kolejno zremisowali 2:2 z Chojniczanką Chojnice, pokonali 1:0 Pogoń Siedlce i bezbramkowo zremisowali ze Stomilem Olsztyn.

Natomiast piłkarze Sandecji zremisowali ze Stalą Mielec (0:0) i GKS-em Tychy (1:1), a dopiero tydzień temu odnieśli pierwsze zwycięstwo, 3:0 nad Pogonią Siedlce.

- Zawodnicy byli mocno zmęczeni. Założyliśmy sobie, aby w pierwszej połowie zaatakować i mieć przewagę przed drugą częścią gry. Zdawaliśmy sobie sprawę, że im dłużej będzie trwał mecz, tym nasze szanse będą coraz mniejsze. Moi gracze świetnie wypełnili zadanie. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, a potem czekaliśmy na kontry - mówił trener Sandecji, Radosław Mroczkowski.

Spotkanie z Sandecją zainauguruje wymagający tydzień sosnowiczan. W ciągu siedmiu dni Zagłębie rozegra trzy spotkania - w niedzielę z rywalami z Nowego Sącza, w środę z GKS-em Katowice, a w sobotę z Górnikiem Zabrze.

W dwóch z trzech ligowych meczów w tym sezonie Zagłębiacy nie stracili bramki. Bardzo duża w tym zasługa Jakuba Szumskiego, który już wielokrotnie popisywał się świetnymi interwencjami. Sosnowiczanie zachowują czyste konto od łącznie 194 minut.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz / nd., 21.08.2016, godz. 18:00

Przewidywane składy:

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Krzysztof Markowski, Konrad Budek, Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak, Martin Pribula, Tin Matić

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Kamil Słaby - Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak, Szymon Kuźma, Maciej Małkowski - Maciej Korzym, Filip Piszczek.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)