Premier League: triumf beniaminka

Middlesbrough w pierwszym meczu drugiej kolejki Premier League wygrało w derbach północno-wschodniej Anglii z Sunderlandem 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed tygodniem Middlesbrough zremisowało ze Stoke City 1:1. Tym razem beniaminek zgarnął pełną pulę w derbowym spotkaniu.

Na Stadium of Light debiutował David Moyes, który zastąpił na stanowisku Sama Allardyce'a. W pierwszej kolejce przegrał z Manchesterem City (1:2), ale tym razem był faworytem w starciu z Middlesbrough.

Tymczasem po pierwszej połowie miał nietęgą minę. Cristian Stuani dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki Sunderlandu. Najpierw dokonał tego w 13. minucie wykorzystując zagranie Alvaro Negredo. Sytuacja powtórzyła się tuż przed przerwą - znów gola uzyskał Stuani, a asystował mu Hiszpan.

Na drugą połowę nie pojawił się już Paddy McNair, który przed tygodniem strzelił samobója w pojedynku z Man City. Na niewiele się to zdało, ponieważ gospodarzy było stać tylko na jedną bramkę autorstwa Patricka van Aanholta. Holender został przy okazji najskuteczniejszym obrońcą w 2016 roku. Już czterokrotnie kierował futbolówkę do siatki przeciwnika.

Middlesbrough wygrało 2:1 i ma cztery punkty na koncie. Czarne Koty pozostają bez zdobyczy.

Sunderland - Middlesbrough 1:2 (0:2) 0:1 - Cristian Stuani 13' 0:2 - Cristian Stuani 45' 1:2 - Patrick van Aanholt 71'

{"id":"","title":""}