Serie A: Wielkie emocje na San Siro! AC Milan w końcówce niemal roztrwonił zwycięstwo

AC Milan w 1. kolejce Serie A pokonał 3:2 Torino FC prowadzone przez niedawnego trenera klubu z Mediolanu Sinisę Mihajlovicia. Końcówka rywalizacji dostarczyła ogromnych emocji, a hat-trickiem popisał się Carlos Bacca.

Konrad Kostorz
DANIEL DAL ZENNARO  / DANIEL DAL ZENNARO
Kolumbijczyk w ostatnich tygodniach był łączony z wieloma klubami spoza Italii, ale pomimo braku możliwości występów w europejskich pucharach postanowił pozostać w Milanie i skupić się na Serie A. Pierwszy pojedynek w sezonie był jego popisem.

Przed przerwą Carlos Bacca bezbłędnie wykorzystał centrę Ignazio Abate, a przy stanie 1:1 ograł całą defensywę Torino po dośrodkowaniu M'Baye Nianga. Na tym nie poprzestał i w 62. minucie zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul na Giacomo Bonaventurze.

Torino prowadzone przez niedawnego jeszcze trenera Milanu Sinisę Mihajlovicia zagrało w "jedenastce" z dwoma zawodnikami pozyskany w ostatnich dniach: Lorenzo De Silvestrim i Luką Rossettinim, co na pewno nie ułatwiło zadania drużynie. Na dodatek już w I połowie kontuzji doznał Adem Ljajić, który ma być liderem zespołu w nowym sezonie.

Byki mimo to nie poddawały się i jeszcze w doliczonym czasie gry złapały kontakt z Milanem po strzale Daniele Basellego. Na tym emocje się nie skończyły, ponieważ po chwili arbiter podyktował karnego dla gości po przewinieniu Gabriela Paletty! Do piłki podszedł Andrea Belotti, ale nie zdołał pokonać Gianluigiego Donnarummy. Świetnie interweniował w tym kluczowym momencie spotkania nastoletni golkiper miejscowych.

Ostatecznie komplet punktów powędrował do podopiecznych Vincenzo Montelli, który z debiutu w roli trenera Rossonerich może być umiarkowanie zadowolony.

AC Milan - Torino FC 3:2 (1:0)
1:0 - Bacca 38'
1:1 - Belotti 48'
2:1 - Bacca 50'
3:1 - Bacca (k.) 62'
3:2 - Baselli 90+1'

W 90+6' Belotti nie wykorzystał rzutu karnego (Donnarumma obronił).

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Romagnoli, Antonelli - Kucka, Montolivo, Bonaventura (73' Bertolacci, 78' Poli) - Suso, Bacca (87' Adriano), Niang.

Torino: Padelli - De Silvestri, Rossettini, Moretti, Molinaro - Acquah, Vives (58' Lopez), Obi (70' Baselli) - Martinez, Belotti, Ljajić (28' Boye).

Czerwona kartka: Paletta /90+4' za drugą żółtą/ (Milan).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)