Ligue 1: PSG pokonało beniaminka, Grzegorz Krychowiak wciąż bez debiutu

Nie było niespodzianki w starciu Paris Saint-Germain z FC Metz. Mistrz Francji wygrał 3:0 i po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów. Grzegorz Krychowiak wciąż musi czekać na debiut.

Szymon Mierzyński
Newspix
Polak zasiadł w niedzielę na ławce rezerwowych, ale Unai Emery nie zdecydował się wpuścić go na boisko w roli zmiennika.

W pierwszej połowie beniaminek trzymał się dzielnie i na przerwę schodził z bezbramkowym remisem. Po zmianie stron faworyt nie pozostawił już jednak wątpliwości kto jest lepszy. W 52. minucie po kontrataku do siatki trafił Lucas Moura, kwadrans później po rzucie rożnym wynik podwyższył Layvin Kurzawa zaś w doliczonym czasie samobójczego gola strzelił jeszcze Jonathan Rivierez.

PSG odniosło w niedzielę drugie zwycięstwo w sezonie i jest wiceliderem Ligue 1. 1. miejsce zajmuje Olympique Lyon, który ma minimalnie lepszą różnicę bramek.

Paris Saint-Germain - FC Metz 3:0 (0:0)
1:0 - Lucas Moura 52'
2:0 - Layvin Kurzawa 67'
3:0 - Jonathan Rivierez (sam.) 90+3'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, David Luiz, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Adrien Rabiot (72' Blaise Matuidi), Thiago Motta, Javier Pastore (80' Hatem Ben Arfa), Lucas Moura (64' Marco Verratti), Edinson Cavani, Angel di Maria.

FC Metz: Thomas Didillon - Jonathan Rivierez, Guido Milan, Simon Falette, Franck Signorino, Renaud Cohade, Georges Mandjech, Cheick Doukoure, Yann Jouffre (81' Florent Mollet), Mevlut Erding, Opa N'Guette (71' Ismaila Sarr).

Żółte kartki: Serge Aurier (Paris Saint-Germain) oraz Georges Mandjech (FC Metz).

Sędzia: Francois Letexier.

EA Guingamp - Olympique Marsylia 2:1 (1:0)