Niedosyt u piłkarzy Wisły Płock

Wisła Płock jest beniaminkiem Lotto Ekstraklasy i jak na razie w rozgrywkach radzi sobie przyzwoicie. Po sześciu kolejkach piłkarze Marcina Kaczmarka zajmują ósme miejsce. Sami zawodnicy czują jednak niedosyt.

Artur Długosz
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki - to bilans piłkarzy Wisły Płock w pierwszych sześciu kolejkach Lotto Ekstraklasy. Do tego beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej strzelił osiem goli i osiem też stracił.

- Jesteśmy nie do końca zadowoleni z tego, co mamy. Osiem punktów, nie chcę się bawić w matematykę, ale na pewno w dwóch innych meczach, czy to z Ruchem czy nawet z Legią, mogliśmy się pokusić o zwycięstwa i ten dorobek byłby większy, i na pewno teraz ten remis ze Śląskiem Wrocław smakowałby inaczej. Przyjechaliśmy do Wrocławia po trzy punkty, nie udało się. Moim osobistym zdaniem niedosyt w nas jest - mówił Dominik Furman.

W podobnym tonie wypowiedział się i Arkadiusz Reca. - Jest niedosyt. Mieliśmy dwa spotkania - jedno z Legią Warszawa, kiedy przegraliśmy mecz, a nie mieliśmy prawa tego zrobić. Prowadziliśmy 2:0 i ponieśliśmy porażkę. Kolejne z Ruchem Chorzów, kiedy w końcowych minutach pierwszej i drugiej połowy daliśmy sobie strzelić bramkę - skomentował skrzydłowy drużyny z Płocka.

Jeszcze w poprzednim sezonie Wisła grała w I lidze. Latem, po awansie do Lotto Ekstraklasy, kadra drużyny została wzmocniona. - Na pewno jest przeskok z I ligi do Ekstraklasy. Ale też pozyskaliśmy kilku bardzo dobrych piłkarzy, którzy wnieśli dużo jakości do zespołu. To na pewno też pomaga i łatwiej nam wprowadzić się do Ekstraklasy z takimi zawodnikami - powiedział Reca.

W ostatnim meczu ligowym Wisła Płock bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem we Wrocławiu. Teraz przed beniaminkiem mecz z Koroną Kielce. Spotkanie zaplanowano na 26 sierpnia na godzinę 18.00.

Czy Wisła Płock zakończy sezon w czołowej ósemce?