Liga Mistrzów: Walka o raj. Najciekawsze momenty

Radosław Majdan zapłakany, załamany prezes Legii, katastrofa Wisły z amatorami, ale też zwycięstwo z rodzącą się, wielką Barceloną. Polska piłka 20 lat walczyła o awans do Ligi Mistrzów. Oto najciekawsze, zapadające w pamięć momenty tej walki.

Jacek Stańczyk
Jerzy Kleszcz/Newspix.pl Jerzy Kleszcz/Newspix.pl
Tańczący z bykami. Gwiazdy z Barcelony w strachu. 08.08.2001

To zdjęcie doskonale obrazuje stan ducha piłkarzy Barcelony. Radość gwiazd Patricka Kluiverta i wielkiego Rivaldo była ogromna. Maluczka Wisła Kraków "Dumie Katalonii" napędziła bowiem dużego stracha. To była III runda eliminacji, pierwszy mecz. Na stadionie przy ul. Reymonta obie drużyny zaserwowały prawdziwą corridę. Wisła co chwilę drażniła hiszpańskiego byka, machała mu czerwoną płachtą, a potem uciekała. Na 1:0 strzelił Grzegorz Pater, ale odpowiedział Rivaldo Vitor Borba Ferreira. Pater trafił więc znowu, ale Brazylijczyk nie pozostał dłużny. Na 3:2, jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Tomasz Frankowski. To się działo naprawdę, Wisła Kraków do przerwy prowadziła 3:2.

Niestety, to byk ostatecznie wygrał, polskiemu śmiałkowi ostatecznie przejechał rogami po tyłku. W drugiej połowie FC Barcelona strzeliła dwa gole i wygrała 4:3. To bez wątpienia jeden z najlepszych meczów polskiej drużyny w europejskich pucharach.

W rewanżu na Camp Nou w Barcelonie zabawy już nie było. Barcelona wygrała 1:0.