LM: Celtic Glasgow awansował, choć najadł się strachu

Piłkarze Celticu Glasgow przegrali na wyjeździe 0:2 z Hapoelem Beer Szewa, ale awansowali do fazy grupowej Liga Mistrzów. Zaliczka z pierwszego meczu była również ważna dla Ludogorca Razgrad.

Celtic Glasgow odpalił fajerwerki w pierwszym meczu z Hapoelem Beer Szewa. Choć stracił dwa gole, to i tak wypracował sobie dużą zaliczkę przed rewanżem. Szkoci wygrali 5:2 i pokazali, że są już innym zespołem niż ten, który wczesnym latem skompromitował się w Gibraltarze.

Hapoel rzucił się od początku rewanżu do ataku, by zwiększyć szanse na odrobienie strat. Pierwszego gola zdobył w 21. minucie Ben Sahar po dośrodkowaniu Maora Meliksona z rzutu rożnego. Autor trafienia wszedł na boisko kilka minut wcześniej, a Melikson opuścił je krótko po zmianie wyniku. Działo się dużo, a mistrz Izraela, który przygotowywał się do sezonu w Wielkopolsce, miał jeszcze rzut karny, którego nie wykorzystał Maharan Radi.

Krótko po przerwie Hapoel zdobył drugiego gola. Ovidiu Hoban skorzystał z momentu zawahania bramkarza Celticu. Mistrz Izraela potrzebował jeszcze jednego trafienia, rozpoczął nawałnicę, ale była ona bezowocna. To Szkoci zagrają w grupie Ligi Mistrzów.

Przewaga z pierwszego meczu wystarczyła do awansu również Ludogorcowi Razgrad. Bułgarzy zwyciężyli u siebie 2:0 z Viktorią Pilzno dzięki atakowi w drugiej połowie. Nie stracili pewności siebie po golu w 7. minucie rewanżu i natychmiast odpowiedzieli. W tym momencie Czesi potrzebowali trzech bramek do awansu. Karkołomnego zadania nie wykonali, a rewanż zakończył się wynikiem 2:2.