Puchar Ligi Angielskiej: debiut byłych legionistów. Awans Liverpoolu FC i Chelsea

Ariel Borysiuk i Dusan Kuciak, byli zawodnicy Legii Warszawa, zadebiutowali w swoich zespołach we wtorkowych meczach Pucharu Ligi Angielskiej.

Bartosz Zimkowski
Dusan Kuciak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Dusan Kuciak

Ariel Borysiuk przed sezonem trafił do Queens Park Rangers, ale z pierwszych spotkań The Championship wykluczyła go kontuzja, której nabawił się podczas przygotowań. Jednak tym razem dostał szansę od menedżera od pierwszej minuty pojedynku z Rochdale. Polak na boisku przebywał nieco ponad godzinę i opuścił je przy stanie 1:1. Ostatecznie ekipa z Londynu wygrała 2:1.

Od kilku miesięcy bramkarzem Hull City jest Dusan Kuciak, ale dopiero teraz miał okazję po raz pierwszy zagrać dla Tygrysów. Te w rezerwowym składzie wygrały z Exeter City 3:1, a dwie bramki zdobył Adama Diomande.

Bardzo pewnie zwyciężył Liverpool FC. Juergen Klopp nie potraktował ulgowo tego pucharu, jak to mają w zwyczaju menedżerowie na Wyspach Brytyjskich. Wystawił bardzo silną "jedenastkę", która ograła Buton Albion 5:0. Dwie bramki strzelił rezerwowy Daniel Sturridge, a po jednej Divock Origi i Roberto Firmino. Piątą uzupełniło samobójcze trafienie.

Na tym etapie rozgrywek musi już grać Chelsea. The Blues rywalizowali z Bristol Rovers (League Two) i wygrali, ale nie bez problemów. Mimo iż prowadzili 3:0 to podopieczni Antonio Conte dali sobie wbić dwa gole i zagwarantowali sobie nerwową końcówkę spotkania.

W drużynie Yeovil Town wystąpił polski bramkarz Artur Krysiak, ale na Goodison Park królował Everton, który zwyciężył 4:0. Trzy gole polski golkiper wpuścił w ostatnich 20 minutach, a dwukrotnie pokonał go Arouna Kone.

W barwach Swansea City zabrakło Łukasza Fabiańskiego. Łabędzie w mocno rezerwowym składzie nie miały problemów z awansem do kolejnej rundy ogrywając Peterborough United 3:1.