Premier League: Artur Boruc obronił rzut karny, pech AFC Bournemouth

Kapitalny występ Artura Boruca pomógł AFC Bournemouth wywalczyć pierwszy punkt w nowym sezonie. W starciu z Crystal Palace Polak obronił rzut karny, Wiśnie długo prowadziły 1:0, ale w samej końcówce gospodarze wyrównali.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Michael Steele
Ekipa Eddiego Howe'a otworzyła wynik po ładnym uderzeniu Joshuy Kinga z ostrego kąta. Ten kapitał mogła jednak szybko stracić, bo już kilka chwil później Charlie Daniels sfaulował w obrębie pola karnego Christiana Benteke.

W 16. minucie Orły egzekwowały zatem jedenastkę, Yohan Cabaye oddał całkiem niezły płaski strzał w prawy róg, lecz Artur Boruc znakomicie wyczuł jego intencje i obronił.

Po przerwie Polak jeszcze kilka razy pokazał się z dobrej strony, ale goście ostatecznie nie wytrzymali naporu Crystal Palace i w 93. minucie jedno oczko wyszarpnął dla swojej drużyny Scott Dann, który trafił do siatki uderzeniem głową.

Oba zespoły wciąż pozostają bez zwycięstwa, ale pierwszy punkt pozwolił Wiśniom opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Crystal Palace - AFC Bournemouth 1:1 (0:1)
0:1 - Joshua King 11'
1:1 - Scott Dann 90+3'