Anglia: gol byłego reprezentanta. Czyste konta polskich bramkarzy

Damien Perquis zdobył swoją premierową bramkę w Anglii w meczu piątej kolejki The Championship. Tymczasem czyste konta zachowali Bartosz Białkowski oraz Tomasz Kuszczak.

Bartosz Zimkowski

Damien Perquis, były reprezentant Polski, wrócił do Europy po pobycie w amerykańskiej lidze MLS. Podpisał kontrakt z Nottingham Forest i już w trzecim spotkaniu wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

W sobotę przeciwko Leeds United 32-latek wpisał się na listę strzelców podwyższając prowadzenie na 2:0. Na boisku przebywał do 79. minuty, a Nottingham ostatecznie zwyciężyło 3:1.

Czyste konta zachowali dwa polscy bramkarze. Tomasz Kuszczak i jego Birmingham City pokonało na St Andrews Norwich City 3:0 i awansowało na dziewiąte miejsce.

Z kolei domowe zwycięstwo zanotowało Ipswich Town. Pomógł w tym Bartosz Białkowski, który nie wpuścił gola w pojedynku z Preston North End (1:0).

Ligowy debiut zaliczył za to Ariel Borysiuk. Polak pojawił się na ostatnie siedem minut w wygranym wyjazdowym spotkaniu Queens Park Rangers z Wigan Athletic (1:0).