Ligue 1: Sensacyjna porażka Olympique Lyon, Maciej Rybus zdjęty z boiska

Bolesna porażka Olympique Lyon. Podopieczni Bruno Genesio polegli na wyjeździe z Dijon FCO 2:4. Maciej Rybus zagrał od 1. minuty, ale zaliczył przeciętny występ i w drugiej połowie zszedł z boiska.

Szymon Mierzyński
AFP

Goście dwukrotnie prowadzili z beniaminkiem, lecz ten pokazał charakter i odrabiał straty. Pierwsze wyrównanie miało miejsce po rzucie karnym, który wykorzystał Frederic Sammaritano. Przy tym golu Maciej Rybus nie zawinił, ale już przy drugim - w doliczonym czasie pierwszej połowy - akcja została przeprowadzona stroną boiska, za którą odpowiadał.

W 67. minucie - przy stanie 2:2 - Polak opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Jordan Ferri. Później Dijon zadało faworytowi jeszcze dwa ciosy i sensacyjnie zwyciężyło 4:2. To dla beniaminka premierowe punkty w nowym sezonie.

Les Gones doznali natomiast pierwszej porażki i po trzech spotkaniach mają na koncie sześć oczek.