Bundesliga: Borussia Moenchengladbach wygrała w hicie. Świetna forma Źrebaków

Borussia Moenchengladbach rozpoczęła zmagania w Bundeslidze od zwycięstwa nad rywalem, który również zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością pokonała Bayer Leverkusen 2:1.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / MAJA HITIJ

Sporo piłkarskich szachów oglądaliśmy w sobotnim hicie Bundesligi. Oba zespoły za wszelką cenę nie chciały otworzyć się przed sobą. Pierwsze dogodne okazje oglądaliśmy dopiero po kilkunastu minutach.

Gospodarze mogli pokonać Bernda Leno, ale utalentowany bramkarz zatrzymywał strzały Źrebaków na wszelkie możliwe sposoby. Dwukrotnie udało mu się obronić uderzenia piłkarzy Borussii twarzą.

Nieźle wyglądał też Yann Sommer. Szwajcar miał jednak sporo szczęścia, ponieważ w pierwszej połowie przed utratą gola uratowała go poprzeczka, a w drugiej - słupek.

Leno skapitulował tuż przed przerwą. Jonathan Tah próbował przerwać długie podanie, ale tylko strącił piłkę pod nogi Andre Hahna. Piłkarz sprowadzony z FC Augsburg wyszedł sam na sam z niemieckim golkiperem, a następnie uderzył po ziemi, przy słupku. Tym samym Borussia objęła prowadzenie.

Sposób gry Aptekarzy ma prawo dziwić. W końcowych fragmentach spotkania nie próbowali przyspieszać tempa. Łatwo też dawali się sprowokować, o czym świadczyło zamieszanie wokół faulu Larsa Stindla. Gracz BMG złapał w pół Juliana Brandta, a ten zareagował nerwowo. W kłótnię wtrącił się Karim Bellarabi, który niepotrzebnie popchnął przeciwnika.

Gol Hahna nie wystarczył jednak by wygrać pierwszy mecz ligowy w sezonie. Drużyna Andre Schuberta próbowała dokonać tej sztuki mimo posadzenia na ławce graczy podstawowych. Po eliminacjach Ligi Mistrzów odpoczywali Thorgan Hazard oraz Patrick Herrmann. Na ławce był również wielki talent Mahmoud Dahoud.

Kilkanaście minut przed końcem Sommer obronił rykoszet, ale piłkę dopadł Bellarabi. Zgrał ją do wprowadzonego chwilę wcześniej Joela Pohjanpalo, który wyrównał wynik.

Chwilę później Źrebaki odzyskały prowadzenie. Wprowadzony na boisko minutę wcześniej Hazard perfekcyjnie dograł do Stindla, a ten w sytuacji jeden na jednego pokonał Leno.

Borussia M'gladbach - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)
1:0 - Andre Hahn 45+2'
1:1 - Joel Pohjanpalo 80'
2:1 - Lars Stindl 84'

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Andreas, Christensen, Tony Jantschke (46' Jannik Vestergaard) - Tobias Strobl, Christoph Kramer - Ibrahima Traore (61' Fabian Johnson), Oscar Wendt - Lars Stindl - Andre Hahn (83' Thorgan Hazard), Raffael

Bayer Leverkusen: Bernd Leno - Tin Jedvaj, Jonathan Tah, Oemer Toprak, Wendell - Charles Aranguiz (78' Joel Pohjanpalo), Julian Baumgartlinger - Karim Bellarabi, Kevin Kampl - Hakan Calhanoglu (64' Admir Mehmedi) - Kevin Volland (64' Julian Brandt)

Żółte kartki: Kramer 41', Stindl 73', Strobl 90+4' (BMG), Toprak 64', Bellarabi 73', Wendell 74' (Bayer)

Sędziował: Felix Brych (Monachium)