Świetny początek Arkadiusza Milika w SSC Napoli. Zaczął lepiej nawet od Gonzalo Higuaina

Arkadiusz Milik w drugim oficjalnym występie dla SSC Napoli, w którym jego zespół pokonał 4:2 z AC Milan, strzelił aż dwa gole. Tak udanego wejścia do zespołu nie miał nawet Gonzalo Higuain.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/CESARE ABBATE

Arkadiusz Milik na inaugurację sezonu Serie A (2:2 z Pescara Calcio) rozegrał 37 minut. Zaprezentował się obiecująco, więc trener SSC Napoli wystawił go w podstawowym składzie przeciwko AC Milan i nie żałował tej decyzji. 22-latek aż dwa razy pokonał Gianluigiego Donnarummę, kompletując pierwszy dublet we Włoszech.

Gonzalo Higuain, autor 91 bramek dla Napoli w 146 spotkaniach, nie miał równie udanego wejścia do drużyny. Argentyńczyk, których zasilił Azzurrich w połowie 2013 roku po niezłych występach w Realu Madryt, w ligowym debiucie z Bologna FC (3:0) bramki nie strzelił, a w drugim meczu - 4:2 z Chievo Werona - tylko raz pokonał bramkarza.

Ogółem "Pipita" w premierowym sezonie w Napoli zdobył 24 gole, w tym 17 w Serie A. Jest jeszcze zbyt wcześnie, by szacować szanse Milika na poprawienie tych statystyk, ale wiadomo już, że Polak początek we Włoszech ma bardzo udany.

Dodajmy, że Higuain w minionej kampanii pobił ustanowiony w latach 50. XX wieku rekord wszech czasów Serie A pod względem liczby bramek - trafił aż 36 razy. Między innymi dzięki temu otrzymał lukratywną ofertę z Juventusu Turyn, do którego przeniósł się za 90 mln euro.

Pierwsze występy Higuaina w Napoli:

84 minuty vs Bologna FC (3:0)
85 minut vs Chievo Werona (4:2) - jeden gol

Pierwszy występy Milika w Napoli:

37 minut vs Pescara Calcio (2:2)
90 minut vs AC Milan (4:2) - dwa gole

Forza Polacchi! Ruszyła włoska Serie A, w której w tym sezonie zagrają Szczęsny, Milik, Zieliński, Linetty. Oglądaj ich w Eleven i Eleven Sports online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)