Medyk Konin jak Legia Warszawa. Również przeszedł eliminacje Ligi Mistrzów

Piłkarki Medyka Konin wygrały 3:1 z Olimpią Cluj na koniec turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzów. Najlepsza drużyna kobieca w Polsce wywalczyła awans do 1. rundy rozgrywek.

Medyk Konin musiał powalczyć o pełną pulę. Owszem, dominatorki polskich boisk wygrały poprzednie mecze w turnieju eliminacyjnym Ligi Mistrzów, ale wypracowały gorszy bilans goli niż Rumunki.

W bezpośrednim starciu Medyczki były bardziej konkretne i skuteczne. Przedstawiciele klubu cieszyli się z wylosowania Olimpii, a na boisku potwierdziło się, że przeciwnik leży koniniankom.

Podobnie jak w starciu z Parnu JK wynik otworzyła Aleksandra Sikora w 25. minucie. W tym momencie nastąpił zwrot akcji, ponieważ Olimpia musiała zaatakować. Akcjom przyjezdnych brakowało wypieszczonego podania, dokładnego strzału.

Medyk ukarał za to przeciwnika golem na 2:0 w 49. minucie. Konkretnie zrobiła to Katarzyna Daleszczyk, która w końcówce meczu skompletowała dublet. Olimpia ustaliła wynik na 3:1 golem na otarcie łez. Mistrzynie Polski wyprzedziły Rumunki w tabeli i zakończyły turniej z kompletem punktów i bilansem goli 13:1.

Medyk przebrnął przez eliminacje Ligi Mistrzów po raz trzeci. Dwa lata temu był nawet blisko awansu do najlepszej szesnastki w Europie. Przegrał z Glasgow City dopiero w dogrywce. Rok temu koninianki trafiły w losowaniu na Olympique Lyon, z którym nie miały dużych szans.

Medyk Konin - Olimpia Cluj 3:1 (1:0)
1:0 - Aleksandra Sikora 25'
2:0 - Katarzyna Daleszczyk 49'
3:0 - Katarzyna Daleszczyk 89'
3:1 - Alexandra Lunca 90'