Chrobry Głogów uratował remis w derbach. Bonecki zaszokował Miedź Legnica

Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali 1:1 w derbach z Miedzią Legnica. Wynik ustalił Sebastian Bonecki minutę po wejściu na boisko. Pomocnik jest wypożyczony do Chrobrego z KGHM Zagłębia Lubin.

Legniczanie zadali cios Chrobremu zaraz po przerwie. Petteri Forsell zwieńczył celnym strzałem całą serię. Za pierwszym razem piłka odbiła się od słupka, za drugim razem została zatrzymana przez Sławomira Janickiego, aż w końcu Fin wepchnął ją do siatki. Miedź prowadziła w 47. minucie, a na trybunach konsternacja, ponieważ pierwsza połowa była ze wskazaniem na Chrobrego.

Gospodarze próbowali pójść za ciosem po przełomowym zwycięstwie z Wisłą Puławy. Byli częściej na połowie przeciwnika, atakowali dynamicznie, a przodował w tym Karol Danielak. Piłkarz, który wrócił do Głogowa po próbach zaistnienia w Lotto Ekstraklasie, strzelił najpierw w obrońcę, a następnie obok bramki.

Zdobyć gola próbował ponadto Łukasz Szczepaniak, ale bezskutecznie. W końcu zaatakowała Miedź i szybko zrobiła to, co nie udawało się Chrobremu. Zdobyła gola i było jasne, że trudno będzie o zmianę wyniku. Od kilku miesięcy drużyna Ryszarda Tarasiewicza gra skutecznie w obronie.

Szczepaniak, Kościelniak to autorzy groźnych strzałów Chrobrego. Gospodarze bili w mur złożony z legniczan aż trener Ireneusz Mamrot podniósł z ławki rezerwowych Sebastiana Boneckiego w 79. minucie.

Pomocnik potrzebował ledwie minuty, ledwie jednego kontaktu z piłką, by ustalić wynik na 1:1. Bonecki huknął kapitalnie z 20 metrów w narożnik bramki. Kapsa nie interweniował dobrze i musiał wyciągnąć piłkę z bramki. O losach derbów Chrobrego z Miedzią zdecydował piłkarz wypożyczony z trzeciego, dużego klubu regionu KGHM Zagłębia Lubin.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (0:1)
0:1 - Petteri Forsell 47'
1:1 - Sebastian Bonecki 80'

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Bartosz Kwiecień, Karol Hodowany (80' Sebastian Bonecki) - Marcel Gąsior, Maciej Kona - Karol Danielak, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak (86' Bartosz Machaj) - Damian Kowalczyk (46' Dominik Kościelniak).

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Damian Rasak, Keon Daniel - Oscar Martin (69' Jakub Chrzanowski), Łukasz Garguła (82' Paul Batin), Michał Bartkowiak (90' Adrian Łuszkiewicz) - Petteri Forsell.

Żółte kartki: Sędziak, Hodowany, Bonecki (Chrobry) oraz Trifonow, Bartczak (Miedź).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).