Serie A: drugi mecz Interu Mediolan i drugie rozczarowanie. Zespół Franka de Boera bez wygranej

Inter Mediolan wzmacnia się na rynku transferowym, ale na wyniki meczów ligowych nie ma to na razie przełożenia. W drugiej kolejce Serie A ekipa z San Siro tylko zremisowała 1:1 z US Palermo.

Konrad Kostorz
PAP
Po doznanej w fatalnym stylu porażce 0:2 z Chievo Werona Nerazzurri byli żądni rewanżu. Przeciwko Palermo na własnym terenie rozegrali jednak słabe zawody i w drugiej połowie musieli gonić wynik. Za sprawą strzału głową Mauro Icardiego zdołali odrobić stratę, ale jeden punkt to wynik znacznie poniżej oczekiwań.

W końcówce Inter próbował atakować, jednak miał trudności ze stwarzaniem dogodnych sytuacji. Eder oraz Antonio Candreva swoich szans nie wykorzystali, a Sycylijczykom w obronie remisu pomógł Thiago Cionek, który dla wzmocnienia defensywy pojawił się na murawie w 85. minucie.

Inter prowadzony przez Franka de Boera pozostaje bez zwycięstwa i ma już pięć punktów straty do lidera. Po przerwie reprezentacyjnej skład wzmocnią nowo pozyskani za prawie 70 mln euro Joao Mario oraz Gabriel Barbosa i być może oni odmienią grę mediolańczyków.

Inter Mediolan - US Palermo 1:1 (0:0)
0:1 - Rispoli 48'
1:1 - Icardi 72'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon (69' Miangue) - Medel, Banega, Kondogbia - Eder, Icardi, Perisić (69' Candreva).

Palermo: Posavec - Vitiello, Goldaniga, Andelković (85' Cionek) - Rispoli, Hiljemark, Gazzi, Czoczew, Aleesami - Nestorovski (76' Balogh), Quaison (55' Sallai).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)