Primera Division: Kolejny koncert Las Palmas! Widowiskowe zwycięstwo Żółtych

UD Las Palmas jest jedną z najefektowniej grających ekip na początku sezonu w Hiszpanii! Popularni Los Amarillos (Żółci) pokonali u siebie Granadę 5:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kevin-Prince Boateng PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Kevin-Prince Boateng

Na inaugurację sezonu ekipa z Wysp Kanaryjskich niespodziewanie pokonała na wyjeździe Valencię 4:2. Tym razem podopieczni Quique Setiena rozprawili się na własnym boisku z Granadą, choć po pierwszej połowie na tablicy widniał rezultat 1:1.

Bohaterem gospodarzy został Nabil El Zhar, który ustrzelił dublet i zaliczył asystę. Dodatkowo na wielkie brawa zasłużył autor 2 asyst - Jonathan Viera. Z transferu na Estadio de Gran Canaria może być zadowolony również piłkarski obieżyświat, Kevin-Prince Boateng, który w swoim drugim meczu w żółtej koszulce zdobył drugą bramkę.

Warto zaznaczyć, że wszystkie 4 gole w drugiej połowie dla gospodarzy padły po kontratakach.

Co ciekawe, na tę chwilę Las Palmas jest liderem tabeli, a także zespołem z największą liczbą bramek na koncie.

UD Las Palmas - Granada CF 5:1 (1:1)
1:0 - Nabil El Zhar 23'
1:1 - Jeremie Boga 45'
2:1 - Kevin-Prince Boateng 51'
3:1 - Nabil El Zhar 69'
4:1 - Momo 72'
5:1 - Sergio Araujo 85'

Deportivo Alaves - Sporting Gijon 0:0