Wysokie zwycięstwo Arki Gdynia w sparingu

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach Arka Gdynia rozegrała sparing z Orkanem Rumia. Zespół Grzegorza Nicińskiego pewnie zwyciężył 5:0. Jedną z bramek strzelił Paweł Abbott, który wraca do gry po kilkumiesięcznej przerwie.

Karol Wasiek
PAP / Adam Warżawa

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego znajdują się w świetnej formie. W środę rozbili kolejnego rywala. Tym razem na drodze żółto-niebieskich stanął Orkan Rumia. Arka pewnie zwyciężyła 5:0, po dwóch golach Mateusza Szwocha i trafieniach: Pawła Abbotta, Rafała Siemaszki i Przemysława Stolca.

Sztab szkoleniowy Arki cieszy szczególnie powrót do gry Pawła Abbotta, który był ważnym ogniwem drużyny w minionym sezonie. W rozgrywkach I ligi zdobył 12 bramek.

W żółto-niebieskich barwach sprawdzany był Michał Borecki, który ostatnio występował w Lazio Rzym. Awizowano także występ Kostiantyna Jaroszenki, ale Ukrainiec ostatecznie na boisku się nie pojawił. Doświadczony pomocnik ma przejść testy medyczne i związać się kontraktem się z Arką Gdynia.

Arka Gdynia - Orkan Rumia 5:0 (3:0)

Arka I połowa: Jałocha - Socha, Łukasiewicz, Sobieraj, Wojowski - Borecki, Marciniak - Błąd, Szwoch, Bożok - Abbott. II połowa: Moczadło- Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Mosiejko, Voseba - Stolc, Siemaszko, Yussuff - Zjawiński