Towarzysko: grali rywale Polaków w eliminacjach MŚ 2018

Armenia i Dania, z którymi wkrótce reprezentacja Polski zmierzy się w eliminacjach mistrzostw świata, rozgrywały we wtorek mecze towarzyskie. Ci pierwsi wysoko przegrali, Duńczycy natomiast pokonali słabeusza aż 5:0.

Szymon Mierzyński
Newspixpl / Newspix.pl

Ormianie mierzyli się na wyjeździe z Czechami i ulegli naszym południowym sąsiadom 0:3. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, zaś w samej końcówce wynik ustalił Jan Kopic.

Dania natomiast podejmowała Liechtenstein. Zwycięstwo podopiecznych Age Hareide było oczywiste od początku, kibice zastanawiali się tylko jakie będą jego rozmiary. Ostatecznie Duńczycy triumfowali 5:0. Dublet skompletował Nicolai Jorgensen, natomiast po jednej bramce strzelili Andreas Cornelius, Viktor Fischer oraz Jens Stryger Larsen.

W innym meczu Norwegia uległa u siebie Białorusi 0:1, a decydującego gola zdobył w 56. minucie piłkarz Wisły Płock - Siergiej Kriwiec.

Pierwszy pojedynek eliminacyjny z Danią reprezentacja Polski rozegra 8 października, z Armenią natomiast zmierzy się trzy dni później (oba spotkania odbędą się w Warszawie).

Czechy - Armenia 3:0 (2:0)
1:0 - Ladislav Krejci 4'
2:0 - Vaclav Kadlec 34'
3:0 - Jan Kopic 86'

Norwegia - Białoruś 0:1 (0:0)
0:1 - Siergiej Kriwiec 56'

Dania - Liechtenstein 5:0 (2:0)
1:0 - Nicolai Jorgensen 30'