Skuteczne końcówki Miedzi. Pierwsza porażka Chojniczanki Chojnice

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Chojniczanki Chojnice. W 7. kolejce I ligi zespół trenera Macieja Bartoszka pokonała Miedź Legnica, która zwyciężyła 2:0. Bramki dla gospodarzy padły w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy.

Redakcja
Redakcja

Piłkarze Chojniczanki Chojnice przed piątkowym meczem w tym sezonie nie przegrali jeszcze spotkania w I lidze - wygrali dwa oraz zremisowali cztery. Miedź Legnica, która ostatnio w derbowym starciu podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów, miała gorszy bilans.

Legniczanie w piątek od pierwszych minut śmiało ruszyli do ataku. Aktywny był Petteri Forsell, który często starał się strzelać na bramkę Łukasza Budziłka. Ten bronił jednak pewnie i nie dawał się zaskoczyć - także po uderzeniach głową po dośrodkowaniach. Chojniczanka też jednak miała swoje szanse na gola.

W 11. minucie na bramkę Miedzi niecelnie strzelał Jakub Biskup. Goście nie wykorzystali także błędu Pawła Kapsy, który wychodząc z bramki nie trafił czysto w piłkę. W 37. minucie groźnie uderzył Jakub Mrozik, lecz i tym razem piłka nie wpadła do siatki.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to już w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego z 20 metrów nie do obrony strzelił Petteri Forsell.

Po zmianie stron legniczanie znów starali się zaskoczyć bramkarza gości strzałami z dystansu. Tym uderzeniom brakowało jednak celności, bo piłka zazwyczaj przelatywała obok bramki Budziłka. Ten był czujny na swoim posterunku i był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

W samej końcówce meczu legniczanie zadali jednak drugi, decydujący cios. W doliczonym czasie Miedź wyprowadziła kontrę, po której Forsell zagrał do Paula Batina, a ten wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie legniczan na 2:0.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
1:0 - Petteri Forsell 45+1'
2:0 - Paul Batin 90+3'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonov, Keon Daniel, Adrian Łuszkiewicz (88' Adrian Cierpka), Michał Bartkowiak, Łukasz Garguła (78' Paul Batin), Oscar Martin, Petteri Forsell.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Hieronim Gierszewski (61' Jacek Podgórski), Michał Jakóbowski, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Mrozik (84' Andrzej Rybski), Patryk Mikita (67' Filip Kozłowski), Paweł Zawistowski, Jakub Biskup.

Żółte kartki: Marcin Biernat, Piotr Kieruzel (Chojniczanka) oraz Grzegorz Bartczak, Paweł Kapsa (Miedź).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Czy Miedź Legnica włączy się w tym sezonie o awans do Lotto Ekstraklasy?