II liga: zabójcza salwa Radomiaka, Polonia Bytom pokonała regionalnego rywala

Radomiak Radom zrewanżował się Kotwicy Kołobrzeg za porażkę na własnym stadionie w poprzednim sezonie. Podopieczni Wernera Liczki wygrali 3:2. W drugim pojedynku Polonia Bytom pokonała 2:1 ROW 1964 Rybnik.

Zabójcza dla Kotwicy była salwa Radomiaka Radom między 22. a 35. minutą. Pierwszego gola zdobył David Kwiek, który znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie, by dobić do bramki strzał Leandro. Na 2:0 trafił już sam Brazylijczyk zaskakującym strzałem po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Radomiakowi było mało. Leandro trafił po chwili w poprzeczkę, a Mateusz Stąporski zwiększył przewagę na 3:0.

Dzięki zwycięstwu Radomiak przesunął się na miejsce premiowane awansem, choć drżał o sukces do samego końca. Remigiusz Szywacz i Hubert Laskowski doprowadzili do wyniku 3:2, a na koniec dramatycznego meczu Wiktor Witt huknął w poprzeczkę. W podobnych okolicznościach jak Kotwica przegrali w Radomiu Błękitni Stargard, inna drużyna z Pomorza.

Odwrócić los meczu udało się natomiast Polonii Bytom w starciu z regionalnym konkurentem. ROW 1964 Rybnik prowadził z nią od 38. minuty, kiedy Dawid Drozdowski huknął pod poprzeczkę z obrębu pola karnego. To pierwsze trafienie nastolatka w czwartym występie na szczeblu centralnym.

Sytuacja rybniczan skomplikowała się w 66. minucie, kiedy Witold Cichy zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Polonia miała przewagę liczebną i przerwała impas strzelecki, który trwał ponad 200 minut. Arkadiusz Kowalczyk wyrównał strzałem głową, a wynik na 2:1 ustalił Aleksander Januszkiewicz w 85. minucie.

Polonia wskoczyła do górnej połowy tabeli, a odpowiedź czy zostanie tam do końca kolejki padnie po meczach zaplanowanych na sobotę i niedzielę.

Piątek w II lidze:

Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg 3:2 (3:0)
1:0 - David Kwiek 23'
2:0 - Leandro 29'
3:0 - Mateusz Stąporski 35'
3:1 - Remigiusz Szywacz 62'
3:2 - Hubert Laskowski 73'

ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 1:2 (1:0)
1:0 - Dawid Drozdowski 38'
1:1 - Arkadiusz Kowalczyk 82'
1:2 - Aleksander Januszkiewicz 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!