Kanonada w Pruszkowie. Zagłębie Sosnowiec wciąż niepokonane

W meczu 7. kolejki I ligi piłki nożnej Znicz Pruszków podejmował Zagłębie Sosnowiec. Przyjezdni odnieśli wysokie zwycięstwo, bo aż 4:1.

Olga Krzysztofik
Zagłębie Sosnowiec / Zagłębie Sosnowiec

Sosnowiczanie od początku starali się narzucić swój styl gry, a po 16 minutach udokumentowali swoją przewagę. Sebastian Dudek zagrał w pole karne, a Tin Matić przymierzył w długi róg, otwierając wynik spotkania. Dla młodego Chorwata była to pierwsza bramka w I lidze.

Na drugie trafienie Zagłębia nie trzeba było długo czekać, po ośmiu minutach było już 0:2. Do piłki dopadł Tomasz Nowak i skutecznie uderzył z dystansu. Podopieczni Jacka Magiery chcieli szybko dobić rywala, ale Martin Pribula był na spalonym. Również w końcówce pierwszej połowy jeden z sosnowiczan został złapany na spalonym.

Tuż po wznowieniu przyjezdni powinni prowadzić 3:0. Najpierw strzał z bliska Pribuli obronił Piotr Misztal, a dobitkę Dawida Ryndaka z linii bramkowej wybił obrońca Znicza. Sześć minut później Maciej Mysiak sfaulował Łukasza Matusiaka i sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny. Karnego na gola pewnym uderzeniem zamienił Sebastian Dudek.

W 58. minucie na boisku pojawił się Wojciech Łuczak. Trzeba przyznać, że było to wejście smoka, bo już dwie minuty później zdobył on gola, dobijając Znicz. Łuczak zmylił Piotra Misztala i trafił do pustej bramki.

Gospodarzy stać było na odpowiedź w postaci honorowego trafienia. Rafał Zaborowski dośrodkował, a Adrian Paluchowski strzałem głową pokonał Jakuba Szumskiego. Tym samym bramkę strzelił były zawodnik Zagłębia, gdyż Paluchowski grał w Sosnowcu jeszcze w poprzedniej rundzie.

Znicz Pruszków - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:2)
0:1 - Tin Matić 16'
0:2 - Tomasz Nowak 24'
0:3 - Sebastian Dudek 53' (k.)
0:4 - Wojciech Łuczak 60'
1:4 - Adrian Paluchowski 75'

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Bartosz Jaroch, Mateusz Długołęcki, Maciej Mysiak, Rafał Zaborowski, Marcin Rackiewicz (46' Maksymilian Banaszewski), Maciej Machalski, Andrzej Niewulis, Adrian Grabowski, Aleksander Jagiełło (68' Rafał Zembrowski), Przemysław Kita (46' Adrian Paluchowski).

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Dawid Ryndak (88' Sanogo Vamara), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (58' Wojciech Łuczak), Tomasz Nowak, Martin Pribula (74' Fabian Klama), Tin Matić.

Żółte kartki: Andrzej Niewulis, Rafał Zaborowski, Piotr Misztal (Znicz) oraz Łukasz Matusiak, Jakub Szumski (Zagłębie).