II liga: Odra Opole nie do zatrzymania, Puszcza Niepołomice zgubiła dwa punkty

Piłkarze Odry Opole są samodzielnymi liderami w II lidze po zwycięstwie 3:1 z Legionovią Legionowo. Puszcza Niepołomice, która jest w grupie pościgowej za beniaminkiem, tylko zremisowała 1:1 z Olimpią Zambrów.

Odra Opole ma bilans pięć zwycięstw i dwa remisy. Rewelacyjny beniaminek idzie jak burza i został poważnym kandydatem do awansu. Podopieczni Jana Furlepy wychodzą obronną ręką z coraz trudniejszych testów. W meczu z Legionovią Legionowo ich gra nie była idealna, a w niektórych fragmentach bronili się głęboko przed zespołem Ryszarda Wieczorka.

Mimo kłopotów Odra wygrała 3:1. Górowała skutecznością, a także konsekwencją. W grze beniaminka było mniej wahań, a swoje szanse wykorzystał z zimną krwią. Ponownie zdobył gola w kwadransie otwierającym mecz, a najładniejsze było trafienie Rafała Brusiło w 60. minucie, które było ripostą na okres dominacji rywala.

Opolanie mają dwa punkty przewagi nad wiceliderem Rakowem Częstochowa i pięć nad 3. w tabeli Puszczą Niepołomice. Piłkarze z Małopolski nie są zadowoleni z remisu 1:1 z Olimpią Zambrów. Po pierwsze grali u siebie, po drugie z outsiderem, a po trzecie prowadzili dzięki trafieniu Michała Czarnego. Do kompromisowego wyniku doprowadził Artur Bogusz z rzutu karnego w 73. minucie.